Oscar 2017.
Autor: Irma Arbutina Đikić, 25. 4. 2017.

Najuspješniji mlađi članovi Scenske družine Područne škole Ljupina i ove su godine primili simbolična priznanja za svoja glumačka lutkarska umijeća. Riječ je, dakako, o nagradi Oscar čija je svečana dodjela izvršena u ponedjeljak, 24. travnja.

Scenska igra i improvizacija imaju važnu ulogu u razvoju i poticanju dječjeg scenskog stvaralaštva pa svi poslovi oko pripremanja lutkarske predstave postaju nalik onima u pravome kazalištu lutaka. Na režiranju predstave, izradi lutaka i scene, dramatizaciji te uvježbavanju izvedbe maleni su glumci predano radili od kraja veljače. Lutkarska predstava Ogledalce, prema motivima istoimenog igrokaza Grigora Viteza, premijerno je izvedena 10.travnja pred svim učenicima Područne škole Ljupina, koji su, uz svoje učitelje, predstavljali stručno povjerenstvo za dodjelu nagrada. Tajnim glasanjem navodili su imena svojih favorita u tri kategorije: scenografija, gluma i lutka. Imena nagrađenih čuvana su u tajnosti dulje vrijeme zahvaljujući proljetnom odmoru učenika, no neizvjesnost je dosegla vrhunac baš u ponedjeljak, 24.travnja. Inače, dan dodjele priznanja također je pretvoren u scensku igru pa su glumci i scenografi u improviziranom razgovoru s voditeljem programa otkrivali favorite, svoje nade te opisivali kreacije nošene na crvenom tepihu. Djelić te atmosfere dočarali su  crtežima.

Naposljetku vrijedi spomenuti najuspješnije, tj. one koji su svojim trudom zaslužili nagradu Oscar 2017. :

KATEGORIJA: SCENOGRAFIJA

1. mjesto: Ana Marjanović i Marko Banović
  2. mjesto: Mateo Ćorković i Matej Radanović

KATEGORIJA: GLUMA

1. mjesto: Mateo Josipović (lovac)
  2. mjesto: Iva Paurić (pripovjedač)
  3. mjesto: Julijana Banović (pastirica) i Petra Štrkalj (medvjedica)

KATEGORIJA: LUTKA

1. mjesto: Patricija Banović (šojka kreštalica)
  2. mjesto: Petra Štrkalj (medvjedica), Helena Sivonjić (djevojčica) i Julijana Banović (pastirica)
  3. mjesto: Vanesa Marjanović (ovca)