Jednodnevni izlet u Slavonskom Brodu
Autor: Ivana Franić Galik, 27. 4. 2017.

Učenici prvih razreda naše škole išli su u ponedjeljak, 24.4.2017.g. u pratnji svojih učiteljica i vjeroučiteljice na jednodnevni izlet u Slavonski Brod. Polazak prema Slavonskom Brodu bio je ispred škole u 8:00h.

Odmah po dolasku uputili smo se prema Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić – Mažuranić“ gdje smo gledali predstavu „Sunce Djever i Neva Nevičica“ u sklopu Manifestacije „U svijetu bajki Ivane Brlić - Mažuranić“. Nakon predstave i kraćeg odmora šetali smo Trgom Ivane Brlić – Mažuranić te smo imali priliku vidjeti kostimirane likove iz pripovijetki Ivane Brlić – Mažuranić te čuti kako su nastale priče Lutonjica Toporko i devet župančića i Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Nakon toga uputili smo se do Tvrđave Brod gdje smo bili nazočni programu „Living history“. Posjetili smo i Muzej tambure gdje smo čuli i vidjeli kako se i od koje vrste drveta izrađuju prave tambure. Nakon Muzeja tambure šetali smo obalom rijeke Save do Franjevačkog samostana i Crkve Presvetog Trojstva, jednog od najljepših sakralnih objekata te vrste u Hrvatskoj. Obišli smo klaustar Franjevačkog samostana, sobu Dragutina Tadijanovića i Crkvu Presvetog Trojstva. Nakon toga posjetili smo ZOO vrt obitelji Milec u Ruščici. Saznali smo da je to i azil za zbrinjavanje zakonom zaštićenih životinja. Iz Ruščice krenuli smo prema svojim domovima. Tijekom ugodne vožnje autobusom imali smo kviz znanja o onome što smo vidjeli i čuli tijekom dana. Pobjednik kviza dobio je simboličnu nagradu. Puni dojmova, u Novu Gradišku vratili smo se u 17:30h.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Martina Tomašić, vjeroučiteljica; Martina Busjak, roditelj