Učenici osmog razreda posjetili Gimnaziju i Industrijsko-obrtničku školu u Novoj Gradiški
Autor: Sanela Jurić, 15. 5. 2018.

Srednje škole u našem gradu proteklog su tjedna otvorile svoja vrata za svoje buduće đake,  učenike 8. razreda iz Nove Gradiške i okolice kako bi ih pobliže upoznali s programom i radom određene srednje škole koju žele upisati. Tako su u četvrtak 10.5.2018. posjetili i Opću gimnaziju te Industrijsko obrtničku školu. U pratnji učenika bile su nastavnice Kristina Abramović, Martina Videc i Maja Stipetić, pedagoginja Slavica O. Janošević, defektologinja Martina J. Štefanac te pripravnica Lorena Kolak.

Osmaše su svesrdno dočekali učenici 2. razreda Gimnazije  i njihovi profesori. Iz svog su im iskustva govorili o Gimnaziji, programu i sadržajima koje škola nudi, razlozima zašto ju upisati te drugim zanimljivostima. Također, učenicima su podijeljene i brošure u kojima se nalaze  važne informacije vezane za ovogodišnji upis u Gimnaziju. Profesor iz njemačkog im je pokazao njegov način ispitivanja koji će uvesti sljedeće godine. Također, naši su se učenici i zabavili igrajući  igre asocijacija i sudjelujući u debati s nekoliko bivših učenika naše škole,a sadašnjim novogradiškim gimnazijalcima. Naši osmaši zaključili su da je škola puna zanimljivih sadržaja, raznih izvannastavnih aktivnosti i zanimljivih profesora.
U Industrijsko-obrtničkoj školi osmašima su  profesori i stručno osoblje predstavili zanimanja koja će moći upisati u novoj školskoj godini. Na početku prikazan im je kratki film kako bi učenici mogli konkretno pogledati što se radi u obrtničkim radionicama. U praktikumima su ih dočekali učenici Škole koji su govorili o zanimanja za koja se oni školuju. Neka od njih su: prodavači, konobari, stolari, vodoinstalateri, krojači, CNC operateri... Ovaj posjet omogućio je učenicima 8. razreda bolji uvid u programe i rad srednjih škola novogradiškog kraja, a nekima će upravo on i biti presudan pri konačnom izboru srednje škole.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Martina Jugović Štefanac, defektologinja