« Ožujak 2024 »

Učenici predmetne nastave i nastavnici pješačili do Ljupine
Autor: Sanela Jurić, 18. 4. 2019.

Zadnji dan nastave, prije početka proljetnih praznika, točnije 17. travnja, učenici predmetne nastave i njihovi nastavnici te stručni suradnici na čelu s ravnateljicom, proveli su kao radni, ali nenastavni dan na najbolji mogući način – pješačeći do Ljupine. Iako smo ovaj poludnevni izlet najavili za travanj  još početkom školske godine, vremenske prilike nas ni sada nisu iznevjerile te su učenici, pri dolasku na  nogometni stadion u Ljupinu, uživali igrajući razne sportske igre (s loptom) ili odmarajući se na laganom proljetnom suncu. Da stignemo sretno i na vrijeme na odredište, pobrinuli su se policijski službenici PU brodsko-posavske kojima se i ovaj puta zahvaljujemo što su nam bili sigurna pratnja tijekom cijelog našeg puta.

Put je započeo ispred škole točno u 9 sati ujutro, kada smo se laganim, ali sigurnim, korakom, uz budnu pratnju policijske službe koja je regulirala promet, uputili prema Ljupini. Dolaskom na zacrtano odredište, djeca su slobodno vrijeme (oko 2,5 sata) provela u igri , šetnji i druženju, a potom su se, zajedno s nastavnicima, uputili pješice, istim putem, do matične škole.
Nakon dugog boravka u zatvorenom svi smo jedva dočekali izlazak van, u prirodu, a  iako je bilo i onih koji su se pri povratku požalili na umor zbog dugotrajnog pješačenja, vrlo brzo su zaboravili na tu sitnicu, svjesni da će se, pri povratku kući, moći duže odmarati jer su upravo nastupili proljetni školski praznici.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva