Edukacija učenika 2.razreda u području sustava civilne zaštite
Autor: Irena Barić, 10. 5. 2019.

7.svibnja 2019.godine učenici 2.razreda naše škole imali su edukaciju iz područja civilne zaštite. Gosti u našoj školi bila su djeca starije vrtićke skupine. Organizator edukacije je Služba civilne zaštite Slavonski Brod.

Djelatnik Službe civilne zaštite Željko Valešić održao je zanimljivo animirano predavanje o  situacijama u kojima je potrebna intervencija službe civilne zaštite, a djeca su dobila informacije i o broju telefona službe. Iz Policijske uprave Brodsko –posavske županije kratko predavanje o opasnostima od minsko – eksplozivnih sredstava održao je policijski službenik iz područja protueksplozijske zaštite Darko Dumendžić.

Nakon predavanja učenici su obišli punktove u školskom dvorištu na kojima su se predstavili: Hitna pomoć, Crveni križ,Hrvatska gorska služba spašavanja i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Nove Gradiške. Na punktovima su učenici postavljali različita pitanja o opremi i načinu korištenja opreme službi, a i sami su se okušali u različitim aktivnostima.

Učenici su dobili edukativne materijale službi kao i enigmatsku knjižicu i rasporede sati.

Naša škola se ovim aktivnostima uključila u nacionalnu edukaciju djece u području sustava civilne zaštite.

Tekst: Irena Barić

Foto: Vedran Šperanda