« Ožujak 2024 »

Veliki zeleni korak Područne škole Ljupina
Autor: Irma Arbutina Đikić, 13. 6. 2019.

Učenici Područne škole Ljupina napravili su još jedan veliki zeleni korak-i to treću godinu uzastopce. Naime, ponovili su uspjehe iz 2017. i 2018. godine u akciji  Zeleni korak, akciji prikupljanja starog  papira u hrvatskim osnovnim školama, i time si opet osigurali vrijednu nagradu i priznanje dm-a.

U utorak, 11. lipnja PŠ Ljupina tom prigodom posjetila je regionalna koordinatorica dm-a, gospođa Iva Božić , koja je marljivim i ekološki osviještenim učenicima uručila nagradu i priznanje za ostvareno postignuće u III.kategoriji područnih škola.

Ove godine u akciji je sudjelovalo 26 malenih Ljupinaca prema dobro uhodanom scenariju. Ponajprije su pisali ekološke poruke o važnosti prikupljanja starog papira i njegovom recikliranju, a zatim, uz nesebičnu pomoć roditelja, mještana, župnika i mjesnog DVD-a, i praktičnim primjerom pokazali kako je svaki kilogram staroga papira itekako važan. U ovogodišnjoj akciji  zato je i prikupljeno ukupno   8500 kg starog papira, što prema učeniku iznosi 326,92 kg.

Voditelj akcije, učitelj Ivica Đikić, postignutim rekordnim rezultatom i više je nego zadovoljan. Zahvaljujući ovogodišnjoj donaciji, obje učionice ove područne škole opremljene su kvalitetnim klimatizacijskim uređajima koji zadovoljavaju sve tehničke uvjete.  Time su i uvjeti rada u ovoj prigradskoj školi trenutno na još višoj razini.

Preostaju nam samo čestitke i nada kako će učenici i djelatnici ove područne škole i sljedeće godine nastaviti koračati zelenim koracima i osigurati si vrijednu novčanu donaciju dm-a  u iznosu od 8.500,00 kn +pdv , kojom bi si osigurali pametnu ploču u jednoj učionici. Motiv i volju  svakako imaju!

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić