DJEČJI POKLADNI DAN U NOVOJ GRADIŠKI
Autor: Natalija Golovrški, 23. 2. 2020.

U organizaciji Društva Naša djeca Nova Gradiška, u suradnji s Turističkom zajednicom Nove Gradiške i pod pokroviteljstvom Grada, održan je 22. veljače 2020. godine Dječji pokladni dan.
Već godinama se i naša škola uključuje u ovu lijepu manifestaciju. U pokladnoj povorci i pokladnom programu na gradskoj pozornici sudjelovali su učenici 3. a razreda s učiteljicom Irenom Barić (plesna skupina Klimaj vamo-klimaj tamo), učenici 3.c razreda s učiteljicom Ivanom Šokić (Packman), 3. d razreda s učiteljicom Romanom Mazulović Šeba (pingvini), 4. a i 4. b razreda s učiteljicama Jelenom Golubić i Nikolinom Dautović (domine), 4. c razreda s učiteljem Miroslavom Ruškanom (škola rock and rolla) te 4.d razreda s učiteljicom Ivanom Marković (djeteline s četiri lista).

Učenici članovi Dječjeg gradskog vijeća i Dječjeg foruma također su se aktivno uključili u realizaciju Pokladne povorke – sudionicima su dijelili krafne i topli čaj. Dogradonačelnik Borislav Vidošić predao je ključeve grada dječjoj gradonačelnici Emi koja je obećala kako će ovih dana u našemu gradu vladati samo pjesma, ples i veselje.

Vrijedne su bile naše učiteljice: Verica Lukačević, Ivana Šokić, Željka Zboril Ilić, Bojana Kvakić, Tanja Špehar, Tamara Rast Radošić i Natalija Golovrški i naša bivša asistentica Višnja Franić, volonterke Društva Naša djeca koje su uz druge volontere sudjelovale u pripremi i realizaciji svih aktivnosti Dječjeg pokladnog dana.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Ivana Šokić