Posljednji dan ove nastavne 2019. /2020. godine
Autor: Vesna Lončar-Cindrić, 24. 6. 2020.

Dragi učenici!

Danas je posljednji dan ove nastavne 2019. /2020. godine. Drugačije po mnogočemu. Završili smo je u neuobičajenim uvjetima. Zbog pandemije svjetskih razmjera nastavu u učionicama prekinuli smo sredinom ožujka. Uključili smo se u virtualne učionice, pratili Školu na trećem, povezivali se web sjedištima, videokonferencijskim alatima…

Naši su se učenici 1. – 4. razreda sa svojim učiteljima u posljednjih mjesec dana vratili u svoje učionice. Školski hodnici ponovno su ispunjeni dječjim smijehom.

Učenici 5. – 8. razreda i predmetni učitelji nisu to bili u mogućnosti i nastavu završavamo u virtualnom svijetu. Sigurno uspješno jer veliko je iskustvo iza nas. Savladali smo brojne digitalne alate i platforme, izravnim spajanjima s učenicima (čime se ne mogu baš pohvaliti sve hrvatske škole) uspjeli smo zadržati nastavu i obrazovanje u fokusu svih nas. Naučili smo komunicirati elektroničkom poštom, rješavati online testove, preuzimati i dijeliti sadržaje. Naučili smo se i preuzeti odgovornost za vlastito učenje i napredak. Sada se možemo ponositi plodovima toga rada.

Zahvaljujemo i vašim roditeljima koji su nam svojim savjetima  i prijedlozima pomogli unaprijediti nastavu na daljinu, a vama cijelo vrijeme bili velika podrška i pomoć.

Dragi naši osmaši! Žao nam je što su u ovim posljednjim danima školska vrata ostala zatvorena i što vas nismo ispratili smijehom (i ponekom suzom), pjesmom, zagrljajima. No sigurna sam da čuvate mnoge uspomene na školske dane i školu u kojoj ste odrasli. Iz naše škole u neke nove sredine nosite i znanje, radne navike i odgovornost. Po tome ćete ostati prepoznatljivi kamo god vas život odvede. Budite ponosni što ste bili Lovrakovci!

Želim vam svima ugodno i toplo ljeto, puno opuštanja i odmora i iskreno se nadam da ćemo se najesen vidjeti u našim i vašim učionicama.

vaša ravnateljica Škole