« Ožujak 2024 »

Među najboljima na Međunarodnom likovnom natječaju „Život uz rijeku Savu"
Autor: Irena Barić, 26. 6. 2020.

Učenici INA „Mali likovnjaci“ pod mentorstvom učiteljice Irene Barić sudjelovali su na Međunarodnom likovnom natječaju „Život uz rijeku Savu“. Natječaj je raspisala Osnovna škola Trnjanska Zagreb pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencije za odgoj i obrazovanje. Cilj natječaja je poticanje kritičkog i stvaralačkog izražavanja kod djece, te podizanja svijesti o važnosti rijeke Save i očuvanja prirodnog okoliša i kulturne baštine. Natječaj je međunarodnog karaktera jer su na sudjelovanje pozvana djeca iz Republike Hrvatske, Republike Slovenije, Republike Bosne i Hercegovine i Republike Srbije.

Svoj kreativni doprinos natječaju dalo je 170 učenika iz sve četiri zemlje sudionice natječaja. Prema uvjetima natječaja radovi su trebali sadržavati sljedeće motive; plovila, mostovi i naselja uz rijeku Savu u budućnosti, a zadana likovna tehnika je olovka.  Povjerenstvo u sastavu: prof.art.Marijan Jakubin, metodičar likovne kulture, izv. prof. art. Luka Petrač, mag. prim. educ. Biljana Petljak Zekić, viša savjetnica, prof. likovne kulture Jelica Gracin i mag. prim. obr. Ivančica Tajsl Dragičević, učiteljica savjetnica, odabrali su tri najbolja rada, a deset radova je pohvaljeno.

Među pohvaljenim likovnim radovima je uradak naše učenice Ester Lazarić. Čestitamo Ester !

Tekst: Irena Barić, učiteljica