« Ožujak 2024 »

ŠKOLSKO NATJECANJE U NACIONALNOM KVIZU "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Natalija Golovrški, 21. 12. 2020.

Već drugu godinu za redom odlučili smo uključiti se u veliki nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja „Čitanjem do zvijezda“.  Ove godine tema natjecanja je „U svijetu knjiga“, a uživamo u djelima: Miris knjige Jadranke Klepac, Matilda Roalda Dahla, Demon školske knjižnice Moree Banićević i Svjetski dan knjige – najbolji u povijesti (dosad) Lize Pichon. Projekt u školi provode knjižničar Vedran Šperanda i učiteljica Hrvatskoga jezika Natalija Golovrški.

Zadatak je učenika pročitati četiri navedena naslova i sudjelovati u kvizu znanja o pročitanom. Na školskoj je razini natjecanja, koja je u našoj školi održana 18. prosinca 2020. godine, sudjelovalo pet učenika: Dalia Prstačić, Ema Lasović, Hrvoje Galetić, Juraj Juranović (7. razred) i Frano Lovrić (5. razred). Odgovarali su na pitanja o pročitanim knjigama. Na županijskoj će razini natjecanja našu školu ekipno predstavljati tri učenika koja su na školskom natjecanju postigla najveći broj bodova. Ove godine bit će to: Dalia Prstačić, Frano Lovrić i Ema Lasović (pričuvni „igrač“ Juraj Juranović).

Bez obzira na uspjeh pojedinaca, cilj Projekta već smo postigli. Naši su učenici pročitali četiri nova književna djela koja će na satu Hrvatskoga jezika predstaviti i ostalim učenicima i potaknuti ih na čitanje i odlazak u knjižnicu.

Tekst i fotografije: Natalija Golovrški