« Ožujak 2024 »

Parlaonica u 8. d "Dobre i loše strane interneta"
Autor: Vedran Šperanda, 7. 12. 2021.

Učenici 8. D razreda, u okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti, organizirali su parlaonicu na temu „Dobre i loše strane interneta.“ Gošće na satu, a ujedno i sutkinje u parlaonici, bile su pedagoginja Slavica Ordanić Janošević i socijalna pedagoginja Martina Jugović Štefanac.

Na početku sata, voditelj susreta Lovro Brkan pozdravio je sve sudionike i pozvao ih na parlamentarnost i uvažavanje različitih mišljenja. Učenica Dalia Prstačić prezentirala je rezultate ankete provedene među osmašima i informirala prisutne koliko često učenici osmih razreda naše škole koriste Internet, koje stranice pri tome najčešće posjećuju, za koje su sadržaje zainteresirani i jesu li njihovi roditelji upoznati s njihovim načinom korištenja interneta. Pogledali smo video uradak učenika o pozitivnim i negativnim stranama interneta. Nakon toga učenici su se podijelili u dvije skupine – afirmacijsku (prednosti interneta) i negacijsku (nedostaci interneta). Rasprava je bila dobro organizirana, obje skupine izvrsno su pripremile argumente i svi su se pridržavali pravila ponašanja.

Na kraju smo zajedno zaključili da je Internet nešto što je u današnjem vremenu suvremenom čovjeku uistinu potrebno, ali je u njegovu korištenju važno biti umjeren i odgovoran, kako ne bi prevladale loše strane korištenja interneta (ovisnost, asocijalnost, usamljenost). Nakon što su obrazložile svoju odluku, sutkinje su jednoglasno odlučile da je negacijska skupina imala bolje argumente od afirmacijske pa su svoj glas dale toj skupini i proglasili njezine članove dominantnije i uvjerljivije u iznošenju argumenata.

Tekst: Andrijana Petrović, vjeroučiteljica

Foto: Martina Jugović Štefanac, socijalna pedagoginja