Jednodnevni izlet šestaša: Sisak-Lonjsko polje-Topusko
Autor: Sanela Jurić, 8. 6. 2017.

Učenici šestih razreda u pratnji svojih razrednica Irene Rakonić, Aleksandre Pilipović, Sanele Jurić, Tanje Špehar i nastavnice Andrijane Petrović bili su u utorak 6.6.2017. na jednodnevnom izletu „Sisak-Lonjsko polje-Topusko“.

U ranim jutarnjim satima započelo je naše putovanje prema Parku prirode Lonjsko polje. Najprije smo posjetili Mužilovčicu, selo u kojem smo se upoznali s očuvanom tradicijskom arhitekturom - kućama građenim od glasovite posavske hrastovine i bogatim etno eksponatima. Uslijedio je obilazak glasovitog Čigoća – Europskog sela roda gdje se nalazi najniže gnijezdo roda u Europi. Učenici su razgledavali park uz stručno vodstvo i Edukativni program „Bijela roda u Čigoću", uočavali životinje koje obitavaju na tom području,  a potom rješavali nastavne listiće o usvojenosti  posjećenih sadržaja gdje su najbolji bili i nagrađeni.
Naše putovanje nastavili smo prema Sisku  – povijesnom gradu na obalama rijeke Save, Kupe i Odre. Uslijedio je obilazak Sisačke tvrđave - Starog grada koji je podignut u prvoj polovici 16.st. gdje je ostvarena velika pobjeda nad Turcima. Stari grad je spomenik nulte kategorije, a učenici su ga razgledavali i utvrđivali znanje o povijesnim sadržajima uz pomoć stručnog vodiča. Nakon razgleda odmorili smo se i okrijepili ručkom u restoranu Stari grad.  Posljednja  i učenicima najzanimljivija destinacija bile su Top Terme Topusko u kojima su učenici 2,5 satno slobodno vrijeme iskoristili za kupanje i rekreaciju. Pomalo umorni, ali sretni i zadovoljni i u opuštenoj atmosferi, vratili smo se kući u kasnim večernjim satima.

Za web pripremili: Vito Arić; Dorijan Josipović, 6.d

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Sanela Jurić, prof.