Majčin dan obilježen u župi Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije
Autor: Ivana Franić Galik, 15. 5. 2018.

Svake godine, druge nedjelje u mjesecu svibnju obilježavamo Majčin dan. Majčin dan je blagdan na koji imamo priliku zahvaliti majkama na njihovoj neprocjenjivoj ulozi u životu. Koliko je važna uloga majke u životu svakoga od nas govori i podatak kako se Majčin dan obilježava već 108 godina. Sve je započelo 1858.g. u Zapadnoj Virginiji, u SAD-u.

U organizaciji novogradiške župe Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, u nedjelju, 13.svibnja 2018.g. povodom Majčinog dana održan je prigodan program u kojem su sudjelovali i učenici naše škole. Učenici naše škole Borna Franić, Rebeka Akmačić i Lara Dugojević izveli su instrumentalnu izvedbu, a svečanost Majčinog dana glazbom su oplemenili Karlo i Lovro Tkalčec. Nastupili su i učenici Glazbenog odjela: Martina Suvala, Ema i Nika Straga-Šašić na gitari i flautama. Gledatelji su imali priliku pogledati i poslušati igrokaz „Jabuka i crv“ u kojem su glumili učenici šestog razreda: Tea Lagundžija, Karlo Dell Vechio, Karlo Kulundžić, Ella Stojić, Ester Faccio Andrijić i Dora Gajić. Učenik sedmog razreda Leon ispričao je priču o značenju i smislu čovječjih ruku.

Učenici šestog razreda Gabriel Lukačević, Mihael Božić, Iva Marjanović, Lana Pavlović, Valentino Miletić, Ema Krizmanić i Barbara Krajačić na poseban način recitacijama zahvalili su bakama i djedovima na beskrajnoj ljubavi,strpljenju,suosjećanju i predanosti. Njihova voditeljica je vjeroučiteljica Andrijana Petrović.
Dora Gajić i Ella Stojić izvele su na gitari prigodne skladbe, a Leon Vidić, Borna i Marko Bošnjak pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović izveli su igrokaz „Stablo ima srce“.

Pod vodstvom prof. Hrvatskog jezika Irene Rakonić svoje literarne radove pročitale su učenice sedmog razreda Marija Masnica i Natali Šoch, a učenica šestog razreda Tara Gavrić kazivala je recitaciju „Ruke moje majke“.

Učenici sedmih razreda, kao znak pažnje,poštivanja i ljubavi, majkama su dijelili prigodne simbolične poklone koje su izradili na župnom vjeronauku zajedno sa svojom vjeroučiteljicom Martinom Videc.

Ovaj svečani program koji su vodili Jakov i Gabriela s veseljem i radošću pratili su župnik vlč. Branko Gelemanović, župni vikar vlč. Roko Ivanović te đakon Dejan Ilić. Na kraju su voditelji još jednom zahvalili svim majkama na nježnosti, dobroti, blagosti, strpljivosti, nesebičnosti, toplini i ljubavi koje pružaju svima nama u svim životnim trenucima.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Andrijana Petrović, vjeroučiteljica