« Ožujak 2024 »

Održana školska priredba povodom božićnih blagdana
Autor: Sanela Jurić, 20. 12. 2018.

Tradicionalna božićna priredba u organizaciji Osnovne škole Mato Lovrak održana je u srijedu, 18. prosinca 2018. u  17 sati u Domu kulture. Velika i novouređena dvorana Doma kulture bila je ispunjena do posljednjeg mjesta s djecom, ravnateljicom, roditeljima i prosvjetnim djelatnicima koji su došli podržati talentirane mališane. Oni su nam se u cjelosatnom svečanom i bogatom programu predstavili glumom, recitacijom, plesom i pjevanjem.

Nastupili su Školski pjevački zbor i Tamburaški zbor iz Ljupine s voditeljima Karlom Uremovićem, Ivicom Đikićem i Irmom Arbutina Đikić („U to vrijeme godišta“, „Mali bubnjar“, „Djetešce nam se rodilo“, „Božić je vrijeme od ljubavi“), dramska skupina nižih razreda s voditeljicom Željkom Trlin („Djed Božićnjak“, „Darovi Božića“), učenici nižih i viših razreda s igrokazima i recitalima koje su pripremale vjeroučiteljice: Andrijana Petrović („Razgovor brata i sestre“, „Zvijezde se klanjaju Isusu“), Martina Videc („Badnja noć“, „Mali kralj i zvijezda“) i Emanuela Ljubičić („Što bismo poklonili Isusu“, „Dvije pahuljice“, „Prema Božiću“,  „Koji je smisao Božića?“).
Organizatorica programa bila je vjeroučiteljica Emanuela Ljubičić, a voditeljice programa Martina Suvala i Tea Lagundžija su se na kraju priredbe zahvalile prisutnima na dolasku i podršci izvođačima programa zaželjevši svima sretne nadolazeće božićne i novogodišnje blagdane.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ivana Šokić, vjeroučiteljica