« Ožujak 2024 »

Sudjelovali smo na županijskom natjecanju „Modelarska liga“
Autor: Sanela Jurić, 10. 5. 2019.

Dana 7. svibnja održano je županijsko natjecanje „Modelarska liga“  u Industrijsko obrtničkoj školi u Slavonskom Brodu. Na natjecanje su išle dvije ekipe učenika koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Obrada drveta“.  Učenici 8. c razreda Darijo Pavić i Leonardo Spajić ekipno su osvojili 4. mjesto, a učenici 7. razreda Andrej Muić i Karlo Kulundžić 2. mjesto. Mentorica učenicima je nastavnica Snježana Odobašić. Natjecanje se sastojalo u izradi tehničke tvorevine – sjenica od drveta na strojevima Unimat 1. Učenici su prema zadanim crtežima izrađivali rad. Čestitamo učenicima na trudu i postignutom rezultatu.

Modelarska liga je ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama.  Sudionici Lige su učenici osnovnih škola, udruga ili posebnih odjela osnovnih škola od petog do osmog razreda i njihov mentor. Ekipa se sastoji od dva učenika koje na natjecanje dovodi jedan mentor.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Snježana Odobašić, dipl. ing. strojarstva