Vanučionička nastava 2.a razreda u bolnici
Autor: Irena Barić, 20. 5. 2019.

U sklopu razrednog projekta „Zanimanja ljudi“ učenici 2.a razreda s razrednicom Irenom Barić realizirali su posjet bolnici.

Nastavni sadržaji prirode i društva  su plodno tlo za iskustveno učenje. Nakon obrađenih nastavnih tema „Zdravstvene ustanove i zanimanja ljudi u zdravstvenim ustanovama „ 17.svibnja učenici 2.a razreda posjetili su Novogradišku bolnicu.

Učenici su posjetili ordinaciju za uho, grlo i nos, kiruršku ambulantu, operacijsku salu, gipsaonu, laboratorij i odjel kirurgije. Saznali smo što su po zanimanju ljudi koji rade na pojedinim odjelima. Djelatnici bolnice rado su nam objašnjavali što se na pojedinom odjelu radi, pokazivali  sprave i uređaje, te način njihova korištenja. Saznali smo  zašto vadimo krv,te što se saznaje iz krvi, kako se pravi i stavlja gips,kako izgledaju bolničke sobe za pacijente koji moraju ostati na bolničkom liječenju, … a dr.Mirela Ivanović izmjerila nam je svima puls i količinu kisika u tijelu, te pokazala kako se pregledava nosnica, grlo i uho, a osluškivala je i kakvi su nam otkucaji srca.

Učenici su sa zanimanjem sve pratili, te komentirali kako kod liječnika uopće nije strašno, te kako su liječnici dobri, a sprave su baš neobične.

Zahvaljujemo svim djelatnicima bolnice koji su nas ugostili na svom radnom mjestu, a posebno dr.Mireli Ivanović koja je bila naš domaćin i organizirala ovaj zanimljiv posjet.

Tekst i foto: Irena Barić, učiteljica