Naši učenici na susretu s književnikom Mladenom Kopjarom
Autor: Sanela Jurić, 6. 12. 2019.

Susret s književnikom Mladenom Kopjarom održan je 5.12.2019. u Gradskoj knjižnici Nova Gradiška gdje je nekolicinu učenika  5., 6. i 7. razreda i onih koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Novinari“  dočekala ravnateljica knjižnice gđa Biljana Dakić. Na susretu su učenici imali priliku osobno upoznati književnika:  saznali su gdje i kada je rođen, kako je proveo djetinjstvo, koje škole je pohađao, gdje živi te kako je odlučio postati književnikom.

Književnik Mladen Kopjar upoznao nas je sa svojim  djelima „Čokoladne godine“, „Poštanski Marko“, „Sjena brončanog štakora“ te nam pročitao odlomak iz knjige „Čokoladne godine“. Na kraju susreta smo ga upitali zašto je odlučio biti književnik. On nam je odgovorio kako voli pričati priče i ima potrebu pisati, a dodatna motivacija bio mu je božićni  poklon (koji je dobio kad je imao tri godine)  – knjiga „Najljepše bajke svijeta“. Učenici su sa zanimanjem pratili zanimljivosti iz života i rada našeg književnika i međusobno se družili. Bilo im je ovo, kažu, jedno poučno iskustvo. Učenici su na susret išli u pratnji  pedagoginje Lorene Kolak.

Za web pripremila: Ena Šokić, 7.d

Fotografije:.  Lorena Kolak, mag. edukacije hrvatskog jezika i pedagogije; Ena Šokić, 7.d