Čitanjem do zvijezda 2020.

Koliko je lijepo čitati i uživati u svakoj pročitanoj riječi i kamo vas sve čitanje može odvesti, mogu vam reći Julija Vidošić, Dalia Prstačić, Ema Lasović i Juraj Juranović, učenici naše škole koji su sa svojim mentorima, učiteljicom Hrvatskoga jezika Natalijom Golovrški i knjižničarom Vedranom Šperandom ove godine odlučili sudjelovati u Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja – Natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“.

Tema je ovogodišnjega natjecanja „Između stvarnosti i fantazije“, a učenici su imali zadatak pročitati tri zadana naslova: Harry Potter i kamen mudraca (J. K. Rowling),  Nikadgrad: Kušnje Morigan Crow (Jessica Towsend) i Zmaj ispod Staroga grada (Krunoslav Mikulan).

U veljači smo proveli školsku razinu natjecanja i odabrali školsku ekipu. Županijsko je natjecanje održano 5. ožujka 2020. godine u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja. Sudjelovalo je 6 školskih ekipa s područja Županije. Našu su školu predstavljali Juraj, Dalia i Ema. Osvojili su izvrsno drugo mjesto i zajedno s prvoplasiranom ekipom iz OŠ Ljudevita Gaja, Nova Gradiška predstavljat će našu Brodsko-posavsku županiju na državnom natjecanju koje će se u svibnju održati u Čakovcu.

Na državno natjecanje ići će i Julija Vidošić sa svojim kreativnim uratkom koji je izradila na zadanu temu i u kojem je povezala sva tri pročitana djela. Svoj je kreativni uradak predstavila sudionicima županijskog natjecanja.

Čestitke našim predstavnicima! Neka i dalje uživaju u maštanju, čitanju i druženju s umjetnošću!

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Natalija Golovrški i Vedran Šperanda