« Ožujak 2024 »

Likovnim radom oduševili žiri
Autor: Irena Barić, 15. 4. 2020.

Učenici 3.a razreda sudjelovali su u likovnom natječaju „Za Zemljin spas ja dižem svoj glas“ koji je raspisala Školska knjiga u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Ovaj natječaj je raspisan kao poticaj djeci za očuvanje prirode od plastičnih vrećica.
U svijetu se svake godine potroši više od 500 milijardi plastičnih vrećica od kojih većina na kraju završi u prirodi. Svake godine zbog tih odbačenih plastičnih vrećica uginu stotine tisuća životinja koje ih pojedu ili se zapetljaju u njih. Osim toga, plastične se vrećice raspadaju desetljećima i završavaju kao plastična prašina koja je otrovna za okoliš.

Likovni natječaj je raspisan u nekoliko kategorija. Učenici iz razreda trebali su odabrati jedan rad koji će predstavljati razred na ovom natječaju. Motiv za učenike 3.razreda je Kulturna baština našeg kraja.

Učenici 3.a razreda odabrali su rad R.S.pod nazivom „Bakina čipka“. Rezultati likovnog natječaja objavljeni su 6.travnja na Školskom portalu,a rad našeg učenika  našao se  među likovnim radovima koji su posebno oduševili žiri i zaslužili posebnu pohvalu, te je objavljen na stranici tog portala.

Mentorica učeniku je učiteljica Irena Barić.

Više o rezultatima natječaja možete pronaći na ovom linku:

Tekst i foto: Irena Barić, učiteljica