Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda!
Autor: Vesna Lončar-Cindrić, 4. 5. 2020.

Svi ste već preko medija upoznati s činjenicom da bi se od 11. svibnja 2020. trebale otvoriti škole za učenike razredne nastave.  Vjerujem da ste upoznati i s Uputom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporukom MZO-a. Iste se nalaze u prilogu.
Naglašavamo da se sve upute odnose na razdoblje od dva tjedna ( 11. - 25. svibnja 2020.).

Detaljnije upute dobit ćete od svojih razrednika koji će vas kontaktirati i održati online roditeljske sastanke.

Epidemiološka situacija još uvijek ne dozvoljava da nastava počne za sve učenike.  I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće.

Iz uputa koje su dobile škole jasno je da u jednom razrednom odjelu može biti najviše 9 učenika. To znači da u odjelima koji imaju više učenika, neće sva djeca moći biti u školi. Naglašavam da je stav HZJZ da djeca o kojima se ima tko skrbiti, ostanu kod kuće.

Iz Upute se također  vidi da će nastava biti organizirana za djecu koja trebaju ispunjavati uvjete iz Upute, a to su :

1. Oba roditelja/skrbnika su zaposlena i nemaju mogućnosti zbrinjavanja djeteta dok su na poslu.

2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

3.Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

4. Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze Covidom-19.

5. Dijete nema povišenu temperaturu, respiratorne probleme poput kašlja, kratkog daha ili simptome drugih bolesti poput gripe li prehlade.

U školi se neće organizirati nastava iz Engleskog jezika, Vjeronauka, Tjelesne i zdravstvene kulture,  Njemačkog jezika, te će se ovi predmeti i dalje poučavati nastavom na daljinu.

Učenici će okvirno boraviti u školi od 8:00 do 11:00 sati, te će biti organizirana užina.

Svi učenici (učenici u školi i učenici kod kuće) nastavit će i dalje nastavu na daljinu prateći nastavu na HRT 3 i prema uputama vaših učiteljica i učitelja.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisati izjavu koja se nalazi u prilogu, te ju predati najkasnije do srijede 6. svibnja 2020. godine do 12:00 sati.

Izjavu je moguće preuzeti i dostaviti i na sljedeći način:

- preuzeti Izjavu u školi i potpisati u vremenu od 8.00 do 12.00 sati

- donijeti ispisanu i potpisanu u školu

- ispisati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail

ured@os-mlovrak-ng.skole.hr, a original poslati po djetetu prvi dan nastave.

Ostale detaljnije informacije o početku nastave u školi dobit ćete do petka  8. svibnja 2020. godine kada ćemo imati informaciju o broju učenika koji će krenuti na nastavu 11. svibnja i organizirane odgojno-obrazovne skupine.

Sve navedene mjere iz Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i  Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja vrijede za 14 dana od početka nastave 11. svibnja.

Za sve nejasnoće i eventualna dodatna pojašnjenja, možete se javiti na telefon: 363-221

Ravnateljica:

Vesna Lončar-Cindrić