Posjet multimedijalnoj izložbi SB=NG
Autor: Sanela Jurić, 21. 9. 2020.

U subotu 19. rujna 2020. u Gradskom muzeju Nova Gradiška, točno u podne, otvorena je 5. po redu multimedijalna izložba na kojoj je radove izložila skupina autora s područja Nove Gradiške i Slavonskoga Broda: Gordan Bijelić, Alojzije Cindrić, Igor Čabraja, Matej Knežević, Jelena Kovre, Zlatko Kozina, Ivica Kurtz, Lucija Lebić, Mladen Lovrić, Antun Maračić, Miroslav Pišonić, Ante Rašić, Damir Sokić, Ivan Šeremet i Ivana Škvorčević. Nakon uvodnih riječi nekolicine autora, izložba je svečano otvorena za posjetitelje kojih je, unatoč pandemijskim okolnostima, bilo u većem broju. Kroz svoje suvremene radove, nastale u različitim medijima, prikazali su nam svakodnevicu želeći nas potaknuti  na razmišljanje i individualan pristup, gdje i naizgled banalno, nosi neku dublju  poruku.

Najveći razlog našeg posjeta (između ostalog) bilo je sudjelovanje nastavnika likovne kulture Gordana Bijelića (jednog od autora) koji je  izlagao likovne radove naših učenika: Ivone Podobe (8.a) Alojzija Savija (7.d), Sare Vukić (6.c) Tihane Mihić (6.c), Lane Lucić (6.b), Sare Strinavić (6.b)  te Julije Vidošić (danas srednjoškolke). Nekolicina učenika 6. c i d razreda, u pratnji nastavnice Sanele Jurić, rado se odazvala pozivu. Ponosni smo na učenike i njihovog mentora, koji  svojim trudom i kreativnošću, podstiču razvoj kulturnih zbivanja u našem gradu. Za sve zainteresirane, izložba je otvorena do 17. listopada.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela jurić, prof.

Fotografije: Ella Šajfar, 6.c