« Rujan 2024 »

Dan škole u znaku 3. školskog natjecanja „Graničari“ Ljupina 2024.
Autor: Irma Arbutina Đikić, 10. 6. 2024.

Dan škole u Područnoj školi Ljupina treću godinu zaredom protekao je u znaku školskog natjecanja „Graničari“  Ljupina 2024. Na igralištu za male sportove NK „Slaven“ Ljupina domaćini su već tradicionalno ugostili učenike i učitelje trećih razreda Matične škole, no po prvi puta i učenike i učiteljicu Područne škole Mačkovac te prošlogodišnje pobjednike-učenike četvrtaše iz 4.c. pod vodstvom učiteljice Ivane Marković.

Pozdravnu riječ i ove je godine uputila učiteljica Irma ponovno naglasivši važnost ovog sportskog susreta za osnaživanje razredne klime u budućim četvrtim razredima. Stoga su, ponajprije, i formirani budući četvrti razredi koje će iduće školske godine voditi učiteljice Irena Barić (4.a), Ivana Šokić (4.c) i Romana Mazulović Šeba (4.d). Nakon što su trećaši iz Mačkovca i Ljupine integrirani u nove razredne odjele, predstavnici budućih četvrtih razreda sudjelovali su u izvlačenju parova natjecanja. Zbog lakšeg međusobnog upoznavanja i prepoznavanja pripadnosti određenom razrednom odjelu, ekipe su se tijekom cijelog natjecanja razlikovale i po boji kao „šarena“, „narančasta“ i „zelena“.  Ekipa 4.a razreda na terenu je bila prepoznatljiva kao „šarena“, ekipa 4.d kao „narančasta“, a ekipa 4.c kao „zelena“.

Prije sportskog dijela programa uslijedila je plesna točka iznenađenja koju su marljivo pripremili učenici 1., 2. i 3. razreda PŠ Ljupina. Rim tim tagi dim ritam dodatno je zagrijao atmosferu, kako na terenu, tako i na tribinama pa je revijalna utakmica prvašića i drugašića područnih škola s prošlogodišnjim pobjednicima dočekana s nestrpljenjem.

Brigu o poštivanju sportskih pravila i propozicija igre i ove je godine preuzeo učitelj Ivica Đikić.

Nakon očekivano završene revijalne utakmice, turnir je nastavljen uzbudljivim susretima ekipa po sistemu „svatko sa svakim“ prema Bergerovoj tablici ovisno o broju ekipa. U prvoj utakmici susrele su se Ekipa 1 (4.a) i Ekipa 2 (4.d), a pobjednički bod pripao je Ekipi 2. U drugoj utakmicu snage su odmjerile Ekipe 3 (4.c) i Ekipa 1 (4.a) pri čemu je svoj prvi pobjednički bod upisala Ekipa 3. Treća utakmica odlučivala je o pobjedniku turnira, a odigravala se između Ekipe 2 (4.d) i Ekipe 3 (4.c). U tom susretu drugi pobjednički bod upisala je Ekipa 2  (4.d) i postala osvajač 1. mjesta, čime je Ekipa 3 (4.c) postala drugoplasirana, a Ekipa 1 (4.a) trećeplasirana ekipa turnira „Graničari“ Ljupina 2024.

Za podjelu zakuske i osvježenja gostima i posjetiteljima pobrinulo se vrijedno osoblje Područne škole Ljupina (teta kuharica Ivana Klarić i teta spremačica Danijela Kolić), a dodjela prijelaznih pehara i prigodnih zahvalnica pripala je učitelju Miroslavu Ruškanu. Gostima su uručeni i  prigodni darovi-Legende o ljupinskom ježu kako bi iz Ljupine i ove godine ponijeli nekakav podsjetnik na lijepo sportsko druženje.

Učiteljica Irma je na samom kraju zahvalila svima onima koji su omogućili ovaj sportski susret u Ljupini: upravi i domaru NK „Slaven“ Ljupina na ustupanju sportskog terena, osoblju PŠ  Ljupina i roditeljima malenih Ljupinaca na podršci u radu, ravnateljici Vesni Lončar-Cindrić na podršci u realizaciji zamišljenog, učitelju Ivici na pravednom suđenju i navijačkoj atmosferi te dragim gostima, na čelu s učiteljicama, na dolasku i fair play igri.

Druženje gostiju i domaćina  nastavljeno je ugodnom šetnjom do zgrade Područne škole Ljupina i razgledavanjem njenih prostorija te povratkom na travnati sportski teren NK „Slaven“ Ljupina. Slobodno vrijeme, provedeno u spontanoj dječjoj igri, odmoru i razgovoru, ulijeva nadu kako će se budući učenici putnici iz Ljupine i Mačkovca brzo prilagoditi novonastalim okolnostima u idućoj školskoj godini.

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić