« Rujan 2024 »

Dan škole – sportski susreti viših razreda
Autor: Sanela Jurić, 10. 6. 2024.

Obilježavanje Dana škole 7. lipnja započelo je sportskim susretima na školskom igralištu u trajanju od 8:00 do 10:30 sati. Najprije se igralo finale u nogometu među učenicima 5.c/d i 6.c/d razreda, a potom, nakon kraće pauze, nogometni teren zauzele su ekipe 7.a te 8.a/b razreda. Igrale su se dvije utakmice među protivničkim ekipama, u trajanju po petnaest minuta. U međuvremenu, na atletskoj stazi održavala se još jedna disciplina – štafetno trčanje, i u muškoj i u ženskoj kategoriji. Pod opširnije pročitajte rezultate koje su učenici postigli te osvojene nagrade.

Iako su se obje ekipe 5. i 6. razreda trudile dati sve od sebe za pobjedu, u drugom dijelu utakmice bilo je vidljivo kako će pobjedu odnijeti ekipa 6.c/d razreda. Utakmica je završena rezultatom 3:0, a zgoditke za šestaše dali su: David Ajdučić, Marin Mokrović i Luka Valentić. Suci utakmice bili su učitelji Saša Keser i Josip Salopek. Čestitamo šestašima na zasluženoj pobjedi! Nogometni teren potom su, nakon kraće pauze, zauzele ekipe 7.a i 8.a/b razreda koje su također odigrale dvije utakmice u trajanju po petnaest minuta. I u ovom slučaju pokazalo se da su malo stariji učenici bolji igrači te je tako pobjedu odnijela ekipa 8.a/b razreda s rezultatom 2:0. Nogometni strijelci utakmice bili su Niko Matić i Leon Tomašić, a nogometni sudci također učitelji Saša Keser i Josip Salopek.
Nakon okrjepe i kratkog odmora ravnateljica Vesna Lončar - Cindrić čestitala je pobjedničkim ekipama 6. i 8. razreda te im uručila  prijelazne pehare i nagradila slatkišima.

Na atletskoj stazi se u međuvremenu održavala još jedna disciplina – štafetno trčanje. U štafetnom trčanju sudjelovalo je po četvero učenika iz svakog 5.-8. razreda koji su činili ekipu. Zadana dionica bila je školska staza dugačka 200 metara pa je svaki sudionik trčao 50 metara nakon čega je trebao predati štafetnu palicu drugom sudioniku iz svoje ekipe. Sudci utrke bili su učiteljice Aleksandra Pilipović, Emanuela Ljubičić, a pomoć u bilježenju rezultata i dodjeli simboličnih nagrada (akreditacija i privjesak za ključeve)  pružala je učiteljica Helena Barišić. Ravnateljica je i učenike s najboljim rezultatom u trčanju nagradila slatkišima. Donosimo rezultate / osvojena mjesta prema najbolje postignutom vremenu po razredima i kategorijama:

Komentator sportskih aktivnosti bio je učitelj Sven Lazić, a učenike su u nogometu i štafetnom trčanju bodrili mnogobrojni učenici i učitelji koji su bili vjerna publika natjecateljima! Čestitamo svim natjecateljima na trudu i poštenoj igri, a pogotovo ekipama koje su ostvarile najbolji rezultat!

Nakon završenih  sportskih susreta, obilježavanje Dana Škole nastavljeno je u školskom holu gdje su učenici te gosti posjetitelji mogli razgledati izložbu nagrađenih literarnih i novinarskih  radova učenika viših razreda naše škole te likovne radove učenika razredne nastave nastale u 2023./2024. godini.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ivica Brlić, prof.