Održana radionica i predavanje o vodi
Autor: Ivana Franić Galik, 9. 11. 2018.

U suradnji sa Zakladom „Slagalica“ iz Osijeka, aktivne građanke grada Nove Gradiške „Aktivne u zajednici“ pokrenule su inicijativu kojom žele promicati važnost očuvanja vode kao prirodnog bogatstva. Do sada su provele i realizirale projekte uređenja okoliša Dječjeg vrtića „Radost“ i Poligona za pse u Novoj Gradiški. Sada je u provedbi projekt o zaštiti  i očuvanju vode u gradu.

Kako bi podsjetili učenike na ulogu vode u njihovim životima, kao i potrebu za štednjom vode u svim aspektima našeg života održali su u srijedu, 7.11.2018.g. radionicu na temu „Što znamo o vodi i kako ju koristimo“. Radionicu i predavanje održali su učenicima 2.a razreda kod učiteljice Irene Barić te učenicima 5.b razreda kod nastavnice Branke Vuković. Radionica je trajala jedan školski sat gdje su uz predavanje i materijale, učenicima približile vode našega grada (izvore vode i njezinu potrošnju te ideje o tome kako uštedjeti vodu). Radionicu su vodile i predavanje održale: Divna Žakić i Ernestina Straga – Šašić, LAG „Zapadna Slavonija“, Klara Andraković, Vodovod Zapadne Slavonije d.o.o. i Gordana Šimić, Grad Nova Gradiška.

Prezentacija je bila vrlo zanimljiva i učenici su s pozornošću pratili izlaganje. Imali su priliku predavačicama i voditeljicama radionica postavljati pitanja na koja su one strpljivo odgovarale.

Najavile su učiteljima i učenicima likovni natječaj „Zamisli život bez vode“. Cilj ovog Natječaja je razvijanje svijesti kod djece o važnosti očuvanja i odgovornog korištenja vode kao ograničenog prirodnog resursa. Likovni radovi se mogu prikupiti od 12.11.2018.g. do 21.11.2108.g. Najbolji likovni radovi bit će na izložbi povodom Dana Grada, a povodom Dana Voda učenici će biti uključeni u promoviranju akcije u ustanovama u gradu.

Na kraju su učenici dobili simbolične poklone za sudjelovanje (kemijske i ukrasne male majice LAG- a).

Hvala predavačicama na korisnom i zanimljivom predavanju i radionici!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Antonija Štivičić, učiteljica