Dječji tjedan u našoj školi
Autor: Natalija Golovrški, 13. 10. 2023.

Društvo Naša djeca Nove Gradiške, u kojem volontira veliki broj naših učitelja, 2. – 8. listopada 2023. godine organiziralo je niz aktivnosti za djecu u Dječjem tjednu.

Zajedno s učenicima OŠ Ljudevita Gaja i mališanima iz dječjih vrtića naši su učenici 1. – 4. razreda otvorili Dječji tjedan javnim skupom djece u gradskom parku. Program otvorenja vodile su forumašice Manuela i Anja, učenice 6. c razreda. Predstavili smo se kratkim scenskim prikazom najvažnijih dječjih prava (1. razred učiteljice Bojane Kvakić), dječjim porukama odraslima koje su uputili učenici 2. a, 2. b i 2. c razreda (učiteljice Jasna Jedličko, Željka Trlin i Verica Lukačević). Program je završio zajedničkom pjesmom i plesom uz skladbu „Kad si sretan“ i oslikavanjem pločnika.

Tijekom tjedna održane su i dvije bajkaonice za učenike 2. c i djecu Dječjeg vrtića koje su vodile naše učiteljice Bojana Kvakić i Ivana Šokić, volonterke Društva Naša djeca. Pučko otvoreno učilište pozvalo je učenike 3. c i d razreda (učiteljice Ivana Šokić i Romana Mazulović-Šeba) na likovnu radionicu koju je vodila slikarica Gorana Težak.

Četvrtak, 5. listopada 2023. godine, bio je rezerviran za tradicionalni susret djece s gradonačelnikom. Sastanku su prisustvovali članovi Dječjeg foruma naše škole (voditeljica učiteljica Verica Lukačević) i Marin Figurić, član Dječjeg gradskog vijeća. Mali su forumaši uputili poruke svim odraslima, a veliki su zahvalili Gradu Nova Gradiška na svemu što je u proteklom razdoblju učinio za djecu našega grada, a posebno na ormarićima s kojima je unutrašnjost naše škole dobilo jedno novo lice, u kojima možemo čuvati svoje stvari, ali koje moramo i dobro čuvati. Pitali su i za gradnju otvorenih bazena, nove biciklističke staze, osvjetljenje u naselju Urije i prostor koji bi starija djeca mogla koristiti za igru i zabavu. Gradonačelnik je odgovorio na sva njihova pitanja i izložio neke buduće planove kojima se jako radujemo.

U Dječjemu tjednu uživali smo i u kino predstavi, filmu Vrapčić Richard 2, koju nam je omogućilo Pučko otvoreno učilište „Matija Antun Relković“, dugogodišnji suradnik Društva Naša djeca.

Dječji tjedan završili smo u parku obiteljskim igrama u kojima su sudjelovali brojni naši učenici sa svojim obiteljima. Natjecali su se u igrama spretnosti, a najuspješnije obitelji u ovim igrama osvojile su vrijedne nagrade.

Hvala Društvu Naša djeca Nove Gradiške i našim učiteljicama volonterkama na svim lijepim sadržajima koje su za nas pripremile!

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Natalija Golovrški, Ivana Šokić, Nikolina Marinac