Pokladni utorak u znaku ljubavi
Autor: Vedran Šperanda, 14. 2. 2024.

Pokladni utorak  13. veljače 2024. godine u Područnoj školi Ljupina obilježen je i u znaku ljubavi kao dan u kojemu su učenici imali priliku sudjelovali u neobičnom spoju tradicionalnih aktivnosti ove male škole.

Središnja zbivanja odvijala su se i ove godine u prigodno uređenoj maloj dvorani gdje su okupljeni maskirani sudionici ponajprije zaprimili svoju valentinovsku poštu, a zatim razmijenili prigodne darove tajnih prijatelja.

Ples srca službeno je plesnom točkom otvorila učenica 2. razreda Majda Barišić, inače jedna od mažoretkinja grada Nove Gradiške. Umijećem okretanja štapa te skladnim i uvježbanim plesnim pokretima uz prigodnu pjesmu Dine Jelusica Ti si moja prva ljubav, oduševila je maskirane plesače i plesačice i potaknula ih na prezentiranje vlastitog plesnog umijeća.

U ovogodišnjem plesu srca sudjelovalo je osam parova, a najsretniji  je okrunjen krunama Valentina i Valentine. Sve čestitke Barbari Berić i Franu Apanoviću!

Nakon zajedničkog plesa svih maski, vesela povorka uputila se, prema dobrom starom običaju, u školsko dvorište gdje je održano paljenje osuđene pokladne lutke Zloćka.

Budući da je Zloćko i ove godine na sebe preuzeo svu krivnju zbog malih velikih dječjih nedaća i izazova i skončao život, ljupinski učenici bezbrižno su se uputili svojim kućama noseći u mislima sjećanja na još jedan posebno lijep školski dan.

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić