Sveta misa i zaziv Duha Svetoga za početak školske godine
Autor: Sanela Jurić, 14. 9. 2015.

Dana  13. rujna s početkom u 9 sati u župnoj crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije slavljena je sveta misa sa zazivom Duhu Svetomu za sretan i uspješan početak nove školske i vjeronaučne godine. Misu je predvodio župnik vlč. Perica Matanović uz nazočnost mnogobrojnih učenika, roditelja, ravnatelja, učitelja i ostalih vjernika.

U euharistijsko slavlje uvodnom molitvom uvele su nas Ana i Sara Ćepić, učenice  8. d razreda naše škole. U glavnom dijelu misnog slavlja župnik se obratio učenicima, roditeljima i učiteljima ističući važnost roditeljske i učiteljeve brige i odgovornosti u odgoju djece kako bi oni postali savjesni i pošteni ljudi, korisni svojoj obiteljskoj, društvenoj i crkvenoj zajednici.

Nakon zaziva Duha Svetoga učenici 5.c razreda: Lorena Fisher, Rebeka Akmačić, Niko Lovrić, Leon Jurić, Borna Franić i Petra Martinović prinijeli su darove na oltar (bojice, bilježnice, globus, sat, križ, torbu) , a prigodnim molitvama recitacijama pratili su ih učenici 5.d razreda: Marko Kovačević, Dorijan Josipović, Matija Posavec, Ivanno Vukšić i Robert Lukić.
 Popričesnom molitvom Ive Marjanović (4.r) uslijedio je završetak misnog slavlja te podjela  slatkiša svoj školskoj djeci.
Svetu misu zaziva Duha Svetoga animirale su vjeroučiteljice Andrijana Petrović i Martina Videc uz pratnju  Dječjeg zbora Župe.

Za web pripremili: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.