Posjetili smo Dom za starije osobe
Autor: Sanela Jurić, 7. 10. 2015.

U ponedjeljak, 5. listopada školski novinari predmetne nastave u pratnji nastavnice Sanele Jurić posjetili su Dom za starije i nemoćne osobe „Janošević“ u Benkovićevoj ulici. Povod je bio Međunarodni dan starijih osoba koji se obilježava svake godine 1. listopada.

S košarama punim voća i, ono što je najvažnije, čistog i otvorenog srca, učenici su toga dana s nestrpljenjem iščekivali susret s djedovima i bakama kako bi ih darivali s ljubavlju. Bili su vrlo znatiželjni te su ih odmah pri dolasku stali obasipati pitanjima. Zanimalo ih je štošta: zašto su u Domu, dolazi li im rodbina u posjet, kako provode slobodno vrijeme, ali pitali su ih i o dogodovštinama  iz njihove rane mladosti. Stari prijatelji strpljivo su i rado odgovarali na dječja pitanja, sa sjetom se prisjećajući svojih školskih dana, rane mladosti i lijepih trenutaka proživljenih s obitelji. Kako bi ih razveselili i malo podigli atmosferu (jer s tim razlogom smo i pošli u posjet!) učenici su bakama i djedama izrecitirali prigodne pjesme te pričali o školskim (ne) zgodama. Stari prijatelji su ih s velikim zanimanjem  slušali prisjećajući se pritom svojih unuka i praunuka koje zbog udaljenosti nisu u mogućnosti često viđati.
Na kraju ugodnog i dirljivog druženja, rastali smo se uvjereni u ponovni  susret i dogodine.

Za web pripremili: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.