Lorena Krizmanić i Maja Golovrški – hrvatske mažoret reprezentativke
Autor: Sanela Jurić, 7. 10. 2015.

Talijanski gradić Lignano Sabbiadoro ugostio je proteklog vikenda najbolje mažoretkinje nacionalnih reprezentacija 11 europskih zemalja. U njemu je 2.-4.listopada 2015. održano Europsko prvenstvo u mažoret plesu. Patricia Lang, Maja Golovrški, Lorena Krizmanić i Lucija Pavišić, članice Mažoretkinja grada Nove Gradiške, uz brojne najuspješnije djevojčice, djevojke i mladiće hrvatskih mažoret timova, bile su dio hrvatske reprezentacije. Među njima su i naše učenice koje su se natjecale u kategoriji plesa s rekvizitima i predstavile Republiku Hrvatsku svojim solo nastupima i jednim nastupom u paru.

U kategoriji solo s rekvizitima za najmlađe natjecale su se Lucija Pavišić (s koreografijom Šišmiš) i Lorena Krizmanić (s koreografijom Gusar). U „top 6“ najboljih djevojčica (od ukupno 21) ušla je učenica naše škole Lorena Krizmanić (6.b) i za postignuto 6.mjesto osvojila brončanu medalju.

Maja Golovrški (7.c) natjecala se u kategoriji solo s rekvizitima u dobnoj skupini kadeta s koreografijom Frozen.

Koreografiju Sirena plesala je u juniorskoj konkurenciji naša sugrađanka Patricia Lang i također osvojila 6. mjesto i brončanu medalju.

Na nagrađenom su se 6. mjestu našle i Lucija Pavišić i naša Lorena Krizmanić sa simpatičnom koreografijom Afrika s kojom su se natjecale u kategoriji duo s rekvizitima za najmlađe.

Naše učenice Lorena Krizmanić i Maja Golovrški ponosne su što su i ove godine imale priliku biti dio hrvatske reprezentacije i predstaviti svoj grad (pa i našu školu) i svoju državu na ovako velikom natjecanju. Objema im čestitamo na tome!

Tekst: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Foto: Siniša Lang