Obilježili Svjetski dan jabuka
Autor: Ivana Franić Galik, 21. 10. 2015.

Tradiciju obilježavanja Dana jabuka započela je organizacija Common Ground (Zajednička tla) 1990.g. u Londonu s  ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuka .  Tu tradiciju su poslije prihvatile brojne škole i udruge pa tako i naša Škola.

Učenici 6.a i 7.a razreda zajedno sa nastavnicom Darijom Mikić, u utorak, 20.listopada 2015.g. posjetili su bolesnike u novogradiškoj bolnici i na simboličan način obilježili Svjetski dan jabuka. Učenike je srdačno dočekala dr. Dubravka Klobučar te su zajedno  posjetili bolesnike na Dječjem odjelu, ginekologiji i rodilištu darivajući ih domaćim jabukama.  Za tu su prigodu učenice 5.b razreda pripremile kratki program. Lana Petrić na flauti je svirala tradicionalnu irsku baladu „Danny Boy“, a potom je recitirala recitaciju Dan jabuka. U igrokazu „Kruška i jabuka“ glumile su Natali Šoch i Marija Masnica. Na kraju programa učenici su čestitali bolesnicima Dan jabuka i poželjeli im brzo ozdravljenje i povratak svojim obiteljima. Uz nastavak druženja  na Dječjem odjelu Dr. Dubravka je učenike počastila grickalicama i sokom. Veliko  hvala djelatnicima bolnice, a posebno dr. Dubravki što ih već 12.-godinu za redom podržava u ovoj akciji!

Prije početka velikog odmora učenici razredne nastave uživali su u prigodnom programu i razgledavali su tematsku izložbu koju je također pripremila nastavnica Darija Mikić. Na panou su se našli i likovni radovi učenika 1.a i 1.b razreda.

Svi su se na kraju zasladili ukusnim  jabukama jer je jabuka zdravo voće, bogato vitaminima što potvrđuje i izreka koja kaže: „Jedna jabuka na dan – doktor iz kuće van!“

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: dr. Dubravka Klobučar i Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva