Sudjelovali smo u radijskoj emisiji „ Pametna pitanja za pametne glave“
Autor: Sanela Jurić, 30. 10. 2015.

“Pametna pitanja za pametne glave” zabavno je edukativna emisija Hrvatskog katoličkog radija u kojoj se tijekom školske godine telefonom natječu 24 škole (po tri učenika, predstavnika šestih razreda) iz cijele Hrvatske. Pod vodstvom vjeroučiteljice Martine Videc koja je prijavila učenike za sudjelovanje, naša ekipa nastupila je dana 28. listopada zajedno s ekipom učenika OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice. Pokazali smo dobro znanje, snalažljivost, brzinu i prožimanje gradiva vjeronauka, povijesti, hrvatskog jezika i geografije te smo zajedno s osnovcima iz Velike Gorice (rezultat je bio izjednačen) upućeni u drugi krug natjecanja koji će se održati u veljači 2016.

Ekipu naše škole predstavljali su učenici 6.c razreda Iva Češić, Jakov Kulundžić i Nikola Juranović, a pitanja na koja su odgovarali bila su iz područja hrvatskoga jezika, povijesti, geografije i vjeronauka.
Prije početka emisije obje ekipe imale su 60 sekundi  za predstavljanje svoje škole, grada i okolice. Naši su učenici svojim predstavljanjem poslali zaista lijepu ekološku i kulturnu razglednicu škole.

Nagradna igra sastojala se od tri dijela: - Slušaj tvrdnju pozorno, odgovori s - točno ili s - netočno! Ekipe su dobile dvije tvrdnje i trebale su odgovoriti jesu li one točne ili nisu.
– Tri netočnosti tražimo i ispravljamo! Svaka ekipa dobila je jednu Biblijsku zgodu u kojoj je tražila, i kad ih je pronašla, ispravila tri netočnosti. Biblijske zgode bile su vezane uz evanđelja proteklih nekoliko nedjelja.
– Odgovore znamo – asocijaciju otkrivamo! Urednici emisije postavljali su učenicima tri pitanja, a točni odgovori na ta pitanja, asocirali su natjecatelje na konačni odgovor-svaka ekipa otkrivala je po jednu asocijaciju.

Kako su obje ekipe bile jednako uspješne i ostvarile isti broj bodova (12 bodova), igra  je neriješena te su učenici OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice i naši učenici ušli u drugi krug nagradne igre koja će se održati početkom 2016. također telefonskim putem u emisiji uživo „Pametna pitanja za pametne glave“.

Čestitamo našima Ivi, Jakovu i Nikoli na znanju, hrabrosti i spretnosti te s radošću iščekujemo nastavak ove vrlo zanimljive igre!

Snimku emisije  možete poslušati  OVDJE

Za web pripremili: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Foto: Martina Videc, vjeroučiteljica