Sportski susret u povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom
Autor: Zdenka Španić-Kekez, 30. 11. 2015.

U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, koji se obilježava 3.prosinca, u našoj smo školi 27.11.2015. ugostili članove Košarkaškog kluba invalida Slavonski Brod: Igora Ograjšeka, Zdenka Matića, Josipa Babića, Anitu Mandić (koja je aktivna članica kluba i predstavnica tvrtke za ortopedska pomagala Otto-Bock Adria) i Bernardina Trnku, vozača i volontera u klubu. Druženje kroz igru odvijalo se u školskoj sportskoj dvorani uz prisustvo brojnih učenika i djelatnika škole.

Učenici su se okušali u vožnji poligona u invalidskim kolicima. Isprobali su igrati stolni tenis sjedeći u kolicima, pogoditi koš kao i zaigrati košarku u kolicima.  Isprobali smo rastaviti i sastaviti invalidska kolica jer se svi možemo naći u situaciji da nas invalidna osoba zamoli za pomoć. Naši gosti su nam pokazali da su i oni sposobni sportaši unatoč hendikepu. Ponosni smo na našeg Novogradiščanina  Igora Ograjšeka, igrača hrvatske košarkaške reprezentacije koji se rado odazvao pozivu te s prijateljima suigračima obećao da će nam ponovno doći u goste dogodine. Što drugo, nego našim sportašima poželjeti puno uspjeha na sportskim terenima i puno pogodaka  u suparničkom košu!

Tekst: Zdenka Španić-Kekez, prof. defektolog-logoped

Foto: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva