Radosni put tihog iščekivanja Božića
Autor: Natalija Golovrški, 30. 11. 2015.

Gradska ljepotica, barokna crkva sv. Terezije Avilske,  i ove je hladne jesenske večeri bila dom umjetnosti i glazbe. Učenici i nastavnici Glazbenog odjela naše škole ugrijali su srca svojih gostiju i ispunili ih radošću i mirom  na još jednom adventskom koncertu koji se već tradicionalno održava pod nazivom Radosni put tihog iščekivanja Božića. Uz okupljene učenike Glazbenog odjela, njihove nastavnike i roditelje, koncertu su bili nazočni i ravnateljica Škole Vesna Lončar-Cindrić, novogradiški župnik Perica Matanović, časne sestre, predstavnici medija i brojni sugrađani, ljubitelji glazbe.

Koncert je otvorio zbor Glazbenog odjela pod dirigentskom palicom prof. Helene Heller, nakon kojeg su se svojim pojedinačnim i skupnim nastupima predstavili  učenici 1.-6.razreda klavira, harmonike, gitare, flaute i trube:

Karlo Bukvić (harmonika, 6.r.), Matko Vojnić (klavir, 6.r.), Filip Cindrić (harmonika, 5.r.), Luka Bilešić (korepeticija klavir, 5.r.),  Anja Vukelić (klavir, 4.r.) i Tea Vukelić (flauta, 1.r.), Borna Crljenković (klavir, 1.r.), Iva Češić (gitara, 4.r.), Martina Babić (gitara, 4.r.) i Nika Margetić (gitara, 4.r.), Ema, Ena i Petra Senić (klavir, 3.r.; flauta, 4.r.), Anja Lasović (klavir, 4.r.), Hana Mital (klavir, 3.r.), Mihaela Lipovac (gitara, 5.r.) i Matija Lasović (gitara, 4.r.), Renata Tančak (flauta, 4.r.), Amalija Tkalčec (harmonika, 6.r.), Karlo Wirth (gitara, 2.r.), Ema Posavčević i Ivona Podoba (flauta, 1.r.), Borna Franić (truba, 4.r.), Lana Petrić (flauta, 3.r.), Ema Hace (flauta, 4.r.), Ines Lulić (gitara, 6.r.), Petra Lulić (gitara, 4.r.),Aryan Ghiassi (gitara, 5.r.) i David Strmotić (gitara, 3.r.)

Učenike su za koncert pripremili nastavnici: Ana Turkalj, Silvija Muić Crljenković, Anamarija Oršulić, Boris Ružojčić, Marina Karešin, Tomislav Ratković, Željka Dročić i Jelena Kojić.

Hvala svima koji su bili dio ove umjetničke čestitke upriličene u čast Dana Grada i Blagdana župe Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije.

Ako niste bili u mogućnosti prisustvovati ovome događaju, nemojte propustiti  čaroliju Božićnog koncerta koji će se održati 23.prosinca 2015.u Domu kulture.

Tekst  i fotografije: Natalija Golovrški