Održana svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća i Dječjeg foruma
Autor: Sanela Jurić, 4. 12. 2015.

U Velikoj gradskoj vijećnici dana 3. 12. 2015. u 10 sati održana je svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća Grada Nova Gradiška kojoj su nazočili učenici obiju gradskih osnovnih škola, ravnateljice, pedagoginje, predsjednica i voditeljica Društva „Naša djeca“ te čelni ljudi grada.  Na sjednici je prikazan dosadašnji rad Dječjeg gradskog vijeća, nastup Dječjeg foruma te izlaganje dječjih vijećnika.

Doznali smo kako je Dječje vijeće osnovano 2003. godine, a ovo je bio 11 saziv koji se bira demokratskim putem tajnim glasovanjem u obje novogradiške osnovne škole. Učenici nižih razreda također su se uključili u rad vijeća jer žele svojim idejama i prijedlozima također pridonijeti ugodnijem i ljepšem životu djece u gradu. Članovi Dječjeg foruma i Gradskog vijeća izrazili su svoje mišljenje o tome što sve treba poboljšati u Gradu, ali i pohvale za sve ono što im se sviđa. Mnogo učenika  izjavilo  je kako žele ormariće u školi i otvorenje gradskih bazena te kino dvorane u gradu. Nakon izlaganja, djeci se obratio gradonačelnik te rekao kako će se potruditi opremiti Dom kulture kino opremom, a najavio je  i otvorenje gradskih bazena u kraćem vremenu. Sjednicu su otvorile predsjednica Dječjeg gradskog vijeća Mihaela Lipovac (7.r, OŠ „Ljudevit Gaj“) i njezina zamjenica Iva Češić (6.r, OŠ „M.Lovrak“).

Svojim odgovornim i ozbiljnim pristupom radu djeca su i ovoga puta pokazala kako mogu puno učiniti za dobrobit svoga grada i njegovih najmlađih stanovnika.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Verica Lukačević