Učenici trećih razreda realizirali terensku nastavu u Slavonskom Brodu
Autor: Irena Barić, 10. 12. 2015.

Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Irenom Barić, Ivanom Šokić i Romanom Mazulović, 9.12.realizirali su terensku nastavu u Slavonskom Brodu.

U sklopu nastave posjetili smo Upravu Brodsko – posavske županije. Tamo su nas ugostili Župan Danijel Marušić, Zamjenica Župana za društvene djelatnosti Dunja Magaš i Pročelnica odjela za obrazovanje, šport i kulturu Anica Vukašinović. Imali smo  pravi radni sastanak u Velikoj vijećnici županijske uprave. Tamo su nam domaćini prezentirali rad i funkcioniranje lokalne i regionalne samouprave,Župan je predstavio našu županiju, a učenici su im postavljali i mnoštvo pitanja o tome kako se upravlja školama, o svojim željama u školama, ali i o tome kako se postaje Župan, te koje sve poslove Župan i zamjenici obavljaju. Učenici su posjetili i urede u kojima Župan i njegovi zamjenici rade, a počastili smo se sokovima i čokoladicama.

Šetnjom kroz središte Slavonskog Broda vidjeli smo kako se Županijsko središte sprema za predstojeće blagdane, a zanimljivo je bilo i prošetati obalom rijeke Save.

U CineStaru smo  pogledali animirani film „Dobri dinosaur“ u 3D projekciji koji nas je nasmijao i  rasplakao, u kojem smo navijali za malog dinosaura Arla i dječaka Fleku kako bi se sretno vratili svojim obiteljima.

Naučili smo danas puno, a činilo nam se kao da nastave nije ni bilo,pa smo poželjeli još puno terenskih nastava.

Hvala županu Danijelu Marušiću, te gospođama Dunji Magaš i Anici Vukašinović koji su nas ugostili i strpljivo odgovarali na naša pitanja.

Tekst: Irena Barić

Foto: Ivana Šokić