Božićni koncert učenika Glazbenog odjela
Autor: Natalija Golovrški, 28. 12. 2015.

Svečano  i bajkovito ukrašena pozornica kazališne dvorane novogradiškog Doma kulture, zvuci Tihe noći u izvedbi Anje i Matije Lasović bili su uvod u tradicionalni božićni koncert Bit Božića je ljubav koji su za svoje roditelje i sugrađane upriličili učenici i nastavnici Glazbenog odjela naše škole. Koncert je održan 23.prosinca 2015.godine.

Posjetitelji su mogli uživati u zvucima prigodnih skladbi hrvatskih i svjetski poznatih skladatelja koje su izveli članovi pjevačkog zbora pod dirigentskom palicom nastavnice Helene Heller (Lešćan: Prva je vura i tradicionalna: Glorya), mješovitog orkestra na čelu s nastavnicom Jelenom Kojić (Strauss: Odiseja, Ukrajinska narodna: Carol of the bells i Tiha noć) i učenici polaznici klavira, flaute, harmonike, trube i gitare  koje su za nastup pripremili nastavnici: Silvija Muić Crljenković, Ana Turkalj, Helena Heller, Anamarija Oršulić, Marina Karešin, Boris Ružojčić, Tomislav Ratković, Jelena Kojić i Željka Dročić. Kroz bogat program koncerta vodila nas je nastavnica Anamarija Oršulić, a nastupili su:

Matija i Anja Lasović, učenici 4.razreda klavira i gitare: Tiha Noć
Anja Vukelić (klavir, 4.r.) i Tea Vukelić (flauta, 1.r.): F.Emon, Švedska dječja pjesma
Donya Ghiassi (klavir, 1.r): Nikolajev, Visla
Mihaela Lipovac (gitara,5.r.): Tiseran, Tango
Ela Bulf (klavir, 4.r.): J.Murray, Away in a Manger
Ema Posavčević (flauta, 1.r.) i Anja Vukelić (klavir, 4.r.): Veseli đaci
Karlo Bukvić (harmonika, 6.r.): J.S.Bach, Mali preludij u g-molu
Borna Crljenković i Hana Turkalj (klavir,1.r.):  Santa Claus is coming to town
Aryan Ghiassi (gitara, 5.r.): Calatayud, Caramba
Borna Franić (truba,3.r.) i Matko Vojnić (klavir, 6.r.): Vandercook, Cygnus
Rebeka Todorović (klavir, 2.r.) i Dora Klarić (klavir, 1.r.): Pierpoint, Jingle bells
Martina Suvala (gitara, 3.r.) i Matija Lasović (gitara, 4.r.): Nuttall, The open road
Ivona Podoba i Tea Vukelić (flauta, 1.r.): Moja zelena dolina
Matea Mital (klavir, 2.r.) i Hana Mital (3.r.): Tiha noć
Ema Hace (flauta, 4.r.) i Iva Češić (gitara, 4.r.): Trio
Amalija Tkalčec (harmonika, 6.r.): Todorović, Milo dijete
Ena i Ema Senić (klavir, 3.r.) i Petra Senić (flauta, 5.r.): Mozart, Uspavanka
Martina Babić i Nika Margetić (gitara, 4.r.): Nuttal, Quasi valse
Anja Lasović i Anja Vukelić (klavir, 4.r.): Brahms, Valcer
Luka Prpić (truba, 5.r.) i Helena Vuković (klavir, 6.r.): Porett, 27 solo de concours
Matko Vojnić (klavir, 6.r.): Chopin, Poloneza u g-molu
Petra Senić (flauta, 5.r.) i Iva Češić (gitara, 4.r.): Čajkovski, Mala talijanska pjesma
Jana Vidović (klavir, 5.r.): Handel, Joy to the world
Petra Sokić (harmonika, 6.r.): Bernau, Ciganska suita, 1.stavak
Ema Hace (flauta, 4.r.), Petra Senić (flauta, 5.r.) i Luka Bilešić (klavir, 5.r.): Susato, La Mourisque
Borna Klobučar (klavir, 6.r.) i Amalija Tkalčec (harmonika, 6.r.): Joplin, Zabavljač
Helena Vuković (klavir, 6.r.): Mendelssohn, Barkarola
Kvintet gitara: Iva Češić, David Strmotić, Ines i Petra Lulić i Aryan Ghiassi: Čagalj, U to vrijeme godišta

Na samom kraju koncerta glazbenu su božićnu čestitku svima okupljenima (ravnateljici OŠ Mato Lovrak Vesni Lončar Cindrić, župniku Perici Matanoviću, svojim nastavnicima i članovima obitelji te predstavnicima gradskih medija) uputilisolist Dominik Škarica i članovi pjevačkog zbora skladbom Zdenka Rončevića Od Božića do Božića.

„Cilj glazbe je dirnuti srca“, rekao je veliki skladatelj J. S. Bach.

Učenici Glazbenog odjela i ove su predbožićne večeri to učinili svojim uzvanicima.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Alen Kocić-Koc