Obilježili smo Dan škole
Autor: Sanela Jurić, 21. 3. 2016.

U petak 18.3. učenici i djelatnici naše škole obilježili su Dan škole zanimljivim kulturno-umjetničkim programom koji se održao u školskoj sportskoj dvorani.  Na početku programa pozdravnim riječima dobrodošlice obratila se ravnateljica Vesna Lončar-Cindrić, a potom su nam se učenici predstavili svojim izvanškolskim aktivnostima u kojima svojevoljno sudjeluju. Tako su gledatelji mogli uživati prateći Folklorni ansambl mladih, Plesni studio Marine Mihelčić, HKUD „Trenk“ i Mažoretkinje grada Nove Gradiške.

U jutarnjim satima u holu škole je najprije postavljena izložba koja prikazuje životni i profesionalni rad hrvatskog pisca mnogih dječjih romana Mate Lovraka po kojemu je naša škola i dobila ime. Htjeli smo tako odati počast tom velikanu hrvatske književnosti  bez čijeg postojanja hrvatska književna baština ne bi imala sjaj kakav ima danas.
U svečanom kulturno-umjetničkom programu, koji je započeo točno u podne, najprije su nam se predstavili  naši učenici koji svoju sposobnost plesa i pjevanja njeguju u Folklornom ansamblu mladih. Voditeljica Ansambla je gđa Ernestina Straga-Šašić, a učenici su  izveli ukupno dvije koreografije u kojima smo mogli čuti nekoliko pjesama. („Ta tvoja bašča malena, Tri sam dana kukuruze brala, Ćiro,  Sirotica, Oko moje, Kabanica“ ...)
Plesni studio Marine Mihelčić  na čelu  s trenericom i koreografkinjom Natašom Ledić predstavio nam se u dvije plesne koreografije koje su izvodili uz pjesme „I won't give up“ Jasona Mraza i Celine Dion: „My heart will go on“.
HKUD „Trenk“  djeluje kroz rad pet sekcija: dramske, folklorne, tamburaške, pjevačke i dječje. Dječja skupina sastoji se od 26 članova, a čak su 24 člana iz naše škole! Oni su nam se predstavili u mlađoj i starijoj skupini zaigravši i zapjevavši neke već zaboravljene pjesmice poput „Laste prolaze, Ja sam muzikaš, Širi, širi, Jaše baba Dorata“... Izvođače su za nastup pripremili Toni i Marija Tkalčec, a za glazbenu pratnju harmonike zaslužan je Dražen Levis.
Mažoretkinje našeg grada okrunile su svoj trud i rad državnim i svjetskim odličjima različitog sjaja, a danas su nam se predstavile koreografijom trenerice Andreje Grganić uz pjesmu „Skinny love“.

Svojim vrlo zanimljivim, ali i zahtjevnim izvedbama učenici naše škole pokazali su nam kako mnogi od njih, osim ispunjavanja školskih obveza, svoje vrijeme ulažu u nešto vrijedno svake hvale i divljenja. Čestitamo od srca  svim izvođačima na dosadašnjim postignutim uspjesima (a i sami znamo da ih je bilo puno!) i želimo im još mnoštvo nagrada koje će okruniti njihov neizmjeran rad i trud.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Ivana Šokić, učiteljica