Održane 1. dječje vatrogasne igre
Autor: Ivana Franić Galik, 5. 5. 2016.

Povodom mjeseca vatrogasaca i sv. Florijana , zaštitnika vatrogasaca održane su u srijedu, 4.svibnja prve dječje vatrogasne igre. U igrama su sudjelovali učenici razredne nastave OŠ Ljudevita Gaja, OŠ Mato Lovrak i PŠ „Ljupina“. Natjecanju je pristupilo 400 učenika u 25 ekipa. U 1.r. bilo je 6 ekipa (4 iz OŠ Mato Lovrak, 1 iz PŠ „Ljupina“ i 1 iz OŠ Ljudevita Gaja), u 2.r bilo je također 6 ekipa (3 iz OŠ Mato Lovrak, 1 iz PŠ „Ljupina“ i 3 iz OŠ Ljudevita Gaja), u 3.r. bilo je 7 ekipa (3 iz OŠ Mato Lovrak, 1 iz PŠ „Ljupina“ i 3 iz OŠ Ljudevita Gaja ) i  u 4.r. bilo je 6 ekipa (3 iz OŠ Mato Lovrak i 3 OŠ Ljudevita Gaja).

Prvi i drugi razredi natjecali su se u dvije kategorije - Štafeta prenošenja boce vode i Gađanje boce vode lopticom. Treći i četvrti razredi natjecali su se također u dvije kategorije – Štafeta prenošenja boce vode i Štafeta trčanja zavezanih nogu u paru. Za uspješno obavljene zadatke učenici i učitelji dobili su priznanja i zahvalnice. Na kraju su se učenici osvježili sokom i zasladili bombonima.žničarstvaNositelji ove aktivnosti su DVD Nova Gradiška te učitelji i vatrogasni časnici iz naših škola Irena i Franjo Barić.
Dječji osmjesi i usklici s tribina DVD-a Nova Gradiška uljepšali su vatrogascima njihov dan.
Drago nam je i ponosni smo na ovo međuškolsko natjecanje i nadamo se da će ovakvih međuškolskih natjecanja biti još više.
Zahvaljujemo svim djelatnicima DVD-a Nova Gradiška, učiteljima i učiteljicama osnovnih škola, a posebno učiteljici Ireni Barić i učitelju Franji Bariću te svima onima koji su na bilo koji način pomogli pri organizaciji ovog natjecanja.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica
Foto: Ivana Šokić, učiteljica i Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva