Dobro nam došli prvašići!
Autor: Ivana Franić Galik, 5. 9. 2017.

U ponedjeljak, 4. rujna 2017.g. započela je nova školska godina. U našoj je školi ove godine upisano 67 učenika u tri razredna odjela. Radosni i veseli, zajedno sa svojim roditeljima ušli su u našu školu. Na holu škole dočekali su ih njihovi prijatelji, učenici drugih razreda koji su zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Rašić, Ivanom Marković i Ivanom Franić Galik za njih priredili prigodan program.

Nizom pjesama, recitacija i igrokaza zaželjeli su našim prvašićima dobrodošlicu.

Na samom početku programa učenike i njihove roditelje pozdravila je ravnateljica naše škole Vesna Lončar – Cindrić. Ravnateljica je na kraju pozdravnih riječi dodala da se u cijeloj školi osjeti uzbuđenje: „Kad se velike i male ruke slože, sve se može!“ Prigodni program pratili su i predstavnici grada: zamjenica gradonačelnika Ivana Trupina, voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Mihaela Đeraj i Marko Ćosić. Grad Nova Gradiška na čelu sa svojim gradonačelnikom Vinkom Grgićem poklonili su svakom prvašiću ruksak s vlastitim imenom, olovke, informativku i gumicu.

Nakon svečanog programa učenici su nastavili druženje sa svojim učiteljicama: Irenom Barić, Romanom Mazulović i Ivanom Šokić.

Našim prvašićima želimo radosne i vesele školske dane ispunjene učenjem te prožete igrom i prijateljstvom.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Fotografije: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva