Počinje pilot projekt otvaranja Školskog radija i „Male škole novinarstva“
Autor: Sanela Jurić, 14. 9. 2017.

UNITAS WebRadio i neprofitni nakladnik Građanska Inicijativa „NG-Buntovnici“ pokrenuli su  projekt zahvaljujući suradnji s Gradom Nova Gradiška, Elektrotehničkom i ekonomskom školom te OŠ "Mato Lovrak". Sudionici ovog projekta prof. Sanja Muller Zoričić, ravnateljica ETŠ i ekonomske škole, Vesna Lončar-Cindrić, ravnateljica OŠ "Mato Lovrak", dipl. ing. Tibor Čolović, profesor u ETŠ i ekonomskoj školi, Mira Linjaković, pedagoginja u ETŠ i ekonosmkoj školi, Natalija Golovrški, prof. hrvatskog jezika i fonetike, mentor, Sanela Jurić, prof. hrvatskog jezika i književnosti u OŠ "Mato Lovrak"  te, u ime UNITAS WebRadia NG i neprofitnog nakladnika G.I.“NG-Buntovnici“, Momir Divjak, Kristina Piccolo i Ivanka Herceg tim su povodom 13. rujna u prostoru ETŠ i ekonomske škole održali radni sastanak na kojem su dogovorili osnovne smjernice za daljnji tijek projekta.

Radionice za učenike obiju škola bit će održane tijekom 10., 11. i 12. mjeseca. Učenici će usvajati osnovna teoretska, ali i praktična novinarska znanja primjerena njihovoj dobi te biti osposobljeni samostalno realizirati radijske emisije, kao i foto i pisane priloge na školskim stranicama. Emisije, kojima je cilj mlade kreativne ljude potaknuti na rad u medijima te im omogućiti da u vlastitoj sredini prezentiraju svoje vještine i sposobnosti, bit će emitirane u programu UNITAS WebRadija NG jedanput mjesečno od siječnja 2018.

Kao vrijednu inicijativu vaninstitucionalnog obrazovanja ovaj projekt prepoznalo je i uredništvo Internetskog portala za medijsku pismenost - medijskapismenost.hr, pokrenutog od strane Agencije za elektroničke medije i UNICEF-a u suradnji s partnerima - Akademijom dramske umjetnosti, Fakultetom političkih znanosti u Zagrebu, Hrvatskim audiovizualnim centrom i Hrvatskim filmskim savezom te su prihvatili medijsko pokroviteljstvo projekta.

Slijedeći sastanak i radionica s učenicima obiju škola bit će održan u našoj školi 5. listopada u 12,30.

Tekst:Sanela Jurić, prof.

Foto: ngbuntovnici.hr