Terenska nastava: Osmaši u Vukovaru
Autor: Sanela Jurić, 5. 10. 2017.

Učenici osmih razreda naše škole bili su u posjetu Vukovaru 2.10.-3.10. u sklopu dvodnevne terenske nastave predmeta Povijest u Vukovaru.  Kao pratnja, s učenicima su išli i njihovi razrednici te učitelji povijesti i tjelesne i zdravstvene kulture.

Učenici su na put krenuli rano ujutro autobusima 2.10.2017.koji su ih čekali ispred škole te su u Vukovar, u „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“  došli oko 8.30. U prijepodnevnom terminu učenici su posjetili i Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar.
Nakon ručka, koji je organiziran u restoranu „Istra“ u sklopu Memorijalnog centra, učenici u hostelu prisustvuju predavanjima „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Predavanja su bila poučna i zanimljiva. Nakon predavanja učenici se prijavljuju u hostel Dubrovnik te slobodno vrijeme provode u obilasku središta grada Vukovara. Nakon večere za učenike isključivo osmih razreda naše škole i dviju škola iz Slavonskog Broda organizirana je disco večer u restoranu Quo Vadis u Vukovaru.
Drugi dan posjeta Vukovaru, nakon doručka i odjave iz hostela, započinje posjetom memorijalnih lokacija: Mjesta sjećanja – Vukovarska bolnica 1991; Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, masovne grobnice Ovčara, izložbenih prostora Memorijalnog centra Domovinskog rata, Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruznog puta-puta spasa.
Nakon ručka posjet Vukovaru završava tzv. Školom mira i kvizom znanja. S puno novih i zanimljivih  iskustava, usvojenih činjenica o Gradu Heroju i Domovinskom ratu, pomalo umorni, ali ponosni na svoju domovinu, osmaši su se vratili kućama u kasnim popodnevnim satima.

Za web pripremila: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Kristina Abramović, prof.