MAŽORETKINJE GRADA NOVE GRADIŠKE MEĐU NAJUSPJEŠNIJIM MAŽORET TIMOVIMA U HRVATSKOJ
Autor: Natalija Golovrški, 29. 3. 2011.

U Čakovcu je 25.-27. 3. 2011.godine održano Državno natjecanje u twirlingu i mažoret plesu na kojem su i ove godine sudjelovale članice Mažoretkinja grada Nove Gradiške.

Tim naših mažoretkinja i ove je godine uspješno predstavio naš grad natječući se sa 21 koreografijom u 10 kategorija.

U kategoriji strattinga u X Anamarija Pavlina ( u kadetskoj skupini) i Filipa Miloš (  u juniorskoj skupini). Anamarija Pavlina u svojoj je dobnoj skupini osvojila brončanu medalju, što joj je omogućilo natjecanje na europskoj razini koje će se održati 2012. godine u Švicarskoj.

U kategoriji solo s rekvizitima nastupile su u skupini najmlađih Adriana Grganić i Maja Golovrški, učenice naše škole.  Adriana Grganić za svoj je nastup osvojila srebrnu medalju. Filipa Miloš i Ena Špičak plesale su solo s rekvizitima u skupini kadeta. Najuspješnija među svim natjecateljicama bila je naša Filipa Miloš koja se plasirala na 1.mjesto.

Istog je dana održano i natjecanje u kategoriji duo s rekvizitima. U skupini najmlađih nastupila je učenica 2.c razreda naše škole Maja Golovrški koja je plesala u paru s Patricijom Lang iz OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška. Za svoj su nastup osvojile srebrnu medalju. Duo s rekvizitima u skupini juniora plesala je i Filipa Miloš u paru s  Nives Živković (Gimnazija, Nova Gradiška). Filipa i Nives i ove su godine bile najuspješnije u svojoj dobnoj skupini i osvojile zlatnu medalju. U kadetskoj skupini nastupile su i Barbara Kočijašević, učenica 6.b razreda naše škole (u paru s Laurom Barabaš iz OŠ Ljudevita Gaja ), Adriana Grganić  (5.d) u paru s Norom Despotović iz OŠ Ljudevita Gaja i Ena Špičak iz 6.a razreda (u paru s Nensi Živković iz OŠ „Matija Gubec“, Cernik). Ena je sa svojom partnericom osvojila 3. mjesto.

Djevojke novogradiških mažoretkinja na natjecanju su plesale i u četiri skupne koreografije i to u kategorijama exibitiona za juniorke i mlađe juniorke i kategoriji juniorskog tradicionalnog mažoret plesa i tradicionalnog mažoret plesa mlađih juniorki. Osvojile su dvije srebrne i jednu brončanu medalju! Među njima su naše učenice: Filipa Miloš, Adriana Grganić, Andrea Grganić, Anamarija Pavlina, Mirta Oršulić, Barbara Kočijašević, Ena Špičak, Paulina Brnčić, Kristina Bešlić, Danijela Bogdanović. Bravo, djevojke!

Prvi put na ovako velikom natjecanju nastupile su  najmlađe novogradiške mažoretkinje. Natjecale su se u dobnoj skupini minime (gdje su bile najmlađe)  i među 10 skupina osvojile izvrsno 6.mjesto.

Uspjesi će novogradiške mažoretkinje odvesti do europskog natjecanja koje će se održati u Engleskoj, a na kojem bi trebale nastupiti u solo nastupima Filipa Miloš, Nives Živković, Adriana Grganić, Patricija Lang, te u nastupima u paru Filipa Miloš i Nives Živković, Patricija Lang i Maja Golovrški te Nensi Živković i Ena Špičak.

Iza naših djevojčica i djevojaka velik je rad i trud njih samih, njihove trenerice Maje Lukić i cijele udruge Mažoretkinja grada Nove Gradiške koju vodi gospođa Stana Miloš.

Važno je istaknuti da smo po svojim uspjesima jedan od vodećih mažoret timova u cijeloj Hrvatskoj!

Tekst: Natalija Golovrški
Fotografije: Siniša Lang