Ovaj mjesec: 3327
Danas: 59
Novi uspjesi mladih članova Karate kluba Nova Gradiška
Autor: Ivana Franić Galik, 24. 4. 2018.

Naši mladi karatisti nastupili su u subotu, 21.4.2018.g. na „Kupu grada Vukovara“ u Vukovaru, a u nedjelju, 22.4.2018.g. na 5. kolu Otvorene lige Osječko – baranjske županije u Osijeku. Kao i uvijek, tako i ovoga puta  donijeli su pregršt medalja.

U Vukovaru je, u konkurenciji 320 natjecatelja iz 30 klubova i 4 države (BiH, Srbije, Makedonije i Hrvatske) nastupilo 6 natjecatelja, od toga 5 učenika naše škole i postigli su odlične rezultate. Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su Roko Samac u kategoriji cicibana, Leo Poturica u kategoriji mlađih učenika i kata tim mlađih učenika u sastavu Frano Lovrić, Roko Samac i Leo Poturica. Srebrne medalje osvojili su u kategoriji mlađih učenika Frano Lovrić i Natko Makovičić, a brončane u kategoriji mlađih učenika Roko Samac  i učenica Lana Poturica.

U Osijeku na 5. kolu Lige nastupilo je 7 natjecatelja i ponovilo uspjeh iz prethodnog dana. U konkurenciji 200 natjecatelja iz 15 slavonsko - baranjskih klubova osvojili su 12 medalja.

Učenik Roko Samac u kategoriji cicibani osvojio je 1. mjesto, učenik Frano Lovrić u kategoriji mlađih učenika osvojio je također 1. mjesto, Lana Poturica u kategoriji učenica i mlađih kadetkinja osvojila je 1. mjesto i kata tim mlađih učenika također 1. mjesto. Leo Poturica u kategoriji mlađih učenika osvojio je 2. mjesto i Dalia Prstačić u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila je 2. mjesto i na kraju 3. mjesto osvojila je Dalia Prstačić u kategoriji učenice.

U Vukovaru je Klub u ukupnom poretku osvojio 10. mjesto, dok je u poretku kata osvojio visoko 3. mjesto. U Osijeku je postignut još bolji plasman, u ukupnom poretku 4. mjesto, a u poretku kata 1. mjesto.

Čestitke našim učenicima, učenicama i njihovoj trenerici Štefici Bruvo na postignutim rezultatima!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica