Održana druga Smotra stvaralaštva djece i mladih u našem gradu
Autor: Ivana Franić Galik, 2. 6. 2018.

U organizaciji Grada Nova Gradiška, Odsjeka za društvene djelatnosti i Pučkog otvorenog učilišta „Matija Antun Relković“ održana je u dvorani Doma kulture u utorak, 29.svibnja 2018.g. druga Smotra stvaralaštva djece i mladih.

Pozivu Grada odazvala se i naša škola kako bi predstavila najuspješnije učenike u glazbenom, dramskom i literarnom stvaralaštvu.

Na početku programa sve prisutne pozdravio je gradonačelnik grada Nova Gradiška Vinko Grgić te je nakon pozdrava uručio nagrade učenicima i njihovim mentorima koji su bili uspješni na različitim natjecanjima.

Potom je uslijedio program. Ispred Glazbenog odjela naše škole učenik L.T.  izveo je skladbu M. David/A. Hoffman: Bibbidi-Bobbidi-Boo pod mentorstvom prof. Jelene Kojić. Učenica L. P. predstavila se izvedbom Menuetta W.A.Mozarta pod mentorstvom prof. Ivane Dročić; (prof. korepetitor: Silvija Muić Crljenković.  Učenik K.T. izveo je skladbu C. Gurlitt: Con moto pod mentorstvom prof. Jelene Kojić. Zbor Glazbenog odjela pod ravnanjem prof. Helene Heller izveo je skladbu Solfege Symphony xxx/C.C.Miller;   korepetitor: prof. Silvija Muić Crljenković i potvrdio zašto su u vrhu hrvatske glazbene mladeži u svojoj kategoriji.

Dramskom predstavom “Moja baka” predstavili su se učenici 4. c razreda pod mentorstvom dramske i plesne pedagoginje mr. Nikice Viličić uz pomoć učiteljice Verice Lukačević. Predstava je nastala kao rezultat dramske radionice u organizaciji POU “M.A.R.” u sklopu projekta „Vatromet kulture“ .

Svoj literarni rad pod nazivom „Hrvatska kakvu želim“ na smotri pročitala je učenica A.V. Njezina mentorica je učiteljica Ivana Franić Galik. Monolog Sanje Pilić „Ja,ja,ja“ kazivao je učenik H.G., a njegova mentorica je učiteljica Željka Trlin. Monologom Ksenije Lekić „Đakinja prvakinja“ predstavila se učenica K.LJ., a njezina mentorica je Ivana Franić Galik.

Na kraju ovog raznovrsnog programa organizatori su uručili zahvalnice ravnateljicama i ravnatelju gradskih osnovnih i srednjih škola.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica