„Biti vatrogasac“
Autor: Irma Arbutina Đikić, 12. 6. 2018.

Učenici Područne škole Ljupina u petak su, 8. lipnja 2018. godine, iz prve ruke saznali kako je to biti vatrogasac.  Na sportskom terenu igrališta NK „Slaven“ Ljupina dočekali su članove Javne vatrogasne postrojbe Nova Gradiška, koji su na dogovoreno druženje stigli bogato opremljenim vatrogasnim vozilom.

Oduševljenje, zanos, radost i divljenje izmjenjivali su se tijekom dvosatnog iskustvenog učenja u kojemu su učenici razgledavali spomenuto vozilo i njegovu opremu. Susretljivi vatrogasci strpljivo su demonstrirali svoj rad i korištenje zanimljivih i korisnih alatki, odgovarali na upite znatiželjnih đaka te im organizirali igru na poligonu  službenih vatrogasnih natjecanja. Svoje umijeće svladavanja radnih zadataka te radnu atmosferu i disciplinu koja vlada na takvim natjecanjima, kolegama su pokazali članovi mladeži DVD-a Ljupina koji su za svoj trud bili nagrađeni simboličnim medaljama.

Riječi zahvale za plemenitost i trud koji vatrogasci ulažu spašavajući tuđe živote i imovinu, gostima su svojim crtežima svetog Florijana i pisanim porukama izrazili učenici 2.r.  Posjet vatrogasaca učenici su iskoristili i za uručivanje pozivnica za završnu priredbu na kojoj će vatrogascima Javne vatrogasne postrojbe Nova Gradiška i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Ljupina uručiti i zahvalnice za nesebičnu pomoć i suradnju.

Sve u svemu, jedan poseban i zasigurno nezaboravan dan!

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić