Dječji tjedan
Autor: Ivana Franić Galik, 2. 10. 2018.

U ponedjeljak, 1. listopada 2018.g. u 12:00 h na glavnom gradskom trgu otvoren je „Dječji tjedan“. „Dječji tjedan“ je tradicionalna godišnja akcija Saveza društava “Naša djeca” Hrvatske i osnovnih društava te aktivnost posvećena djeci. Ova manifestacija svečano se obilježava u našem gradu dugi niz godina u organizaciji Društva „Naša djeca“ Nova Gradiška i Grada Nova Gradiška. Glavni cilj „Dječjeg tjedna“ je usmjeriti pozornost javnosti prema položaju, pravima i potrebama djece u društvu.

Cilj je i organizirati priredbe, pokrenuti akcije od šireg značaja te poticati volonterski i društveni rad. Predsjednica Društva „Naša djeca“, učiteljica Verica Lukačević otvorila je „Dječji tjedan“ i zahvalila se djeci što su se odazvali u velikom broju. Mališane su pozdravili zamjenici gradonačelnika Ivana Trupina i Borislav Vidošić. Uz njih su bili i voditeljica gradskog Odsjeka za društvene djelatnosti Mihaela Đeraj te Marko Ćosić. Učenici naše škole nastupili su na gradskoj pozornici te pročitali svoje poruke odraslima. Poručili su odraslima da se više igraju s njima, pružaju im više pažnje i ljubavi, poštuju njihova prava i uvažavaju njihovo mišljenje. Mališani su imali priliku ispred gradske pozornice odigrati nekoliko igara naših baka i djedova. Predstavnici gradske vlasti mališane su počastili slatkišima.
Povodom najljepšeg tjedna u godini Društvo „Naša djeca“ Nova Gradiška za naše mališane organizira niz aktivnosti: kreativnu radionicu “Izradi pa igraj”, besplatnu projekciju filma, susret djece Dječjeg foruma i Dječjeg gradskog vijeća s gradonačelnikom i predstavnicima gradske vlasti, kreativnu radionicu “Slikovni rječnik naših starih” te posve novu aktivnost - bajkaonicu. Sve će završiti humanitarnom utrkom “Za tvoj korak tisuću naših” koja će se održati u subotu, 13. listopada. Sva prikupljena sredstva ove godine bit će darovana našoj bolesnoj sugrađanki Nori Vlaović.

Pozivamo sve da se odazovu ovoj humanitarnoj utrci!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Ivana Šokić, učiteljica