SAJAM MOGUĆNOSTI U NAŠEM GRADU
Autor: Natalija Golovrški, 9. 5. 2011.

U petak, 6.svibnja 2011. godine na gradskom nogometnom stadionu održan je po prvi put u našem gradu Sajam mogućnosti . Posjetili su ga svi učenici naše škole. Ovu manifestaciju organizirala je Policijska postaja Nova Gradiška, a njezin je cilj bio upoznati djecu, mlade i njihove roditelje s mogućnostima školovanja u našem gradu, ali i s mogućnostima korištenja slobodnog vremena u brojnim izvanškolskim aktivnostima. Predstavljeni su nam programi srednjih škola: gimnazije, elektrotehničke škole i strukovnih škola, projekti koji se provode u osnovnim školama  s novogradiškog područja, ali i aktivnosti brojnih sportskih, kulturnih, glazbenih i plesnih udruga i klubova.

Na središnjoj pozornici postavljenoj na igralištu NK „Sloga“ program su izveli učenici i djelatnici Osnovne glazbene škole POU „Matija Antun Relković“, članovi Gradske glazbe, Mažoretkinje grada Nove Gradiške, Plesni studio  Marine Mihelčić, Akrobatski rock'n'roll klub Pegaz, Škola rukometa iz Nove Gradiške, Nogometni klub „Sloga“, Atletski klub Nova Gradiška, ženski i muški nogometni klub iz Ljupine i Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška. Predstavljen je i rad Gradske knjižnice Nova Gradiška, Crvenog križa, Udruge slijepih i nagluhih, Udruge Prevencija  i brojnih drugih udruga i društava u gradu. Posjetitelji su uživali u ovim prezentacijama, a mogli su se osladiti i palačinkama i kolačima koje su pripremali učenici Industrijsko-obrtničke škole.

Sajam mogućnosti pokazao je kako u našem malom gradu postoji mnoštvo mogućnosti  za kvalitetno ispunjavanje slobodnog vremena, a potaknuo je i nastavak razvijanja odnosa međusobnog povjerenja i suradnje  policije i svih drugih subjekata društva.

NOVINARI