Održana humanitarna utrka pod nazivom „Za tvoj korak tisuću naših“
Autor: Ivana Franić Galik, 15. 10. 2018.

U subotu, 13.10.2018.g. održana je tradicionalna humanitarna utrka „Za tvoj korak tisuću naših“. Društvo „Naša djeca“ Nova Gradiška u suradnji s Gradom, vrtićima i školama već 20 godina organizira ovu hvale vrijednu akciju. Cilj akcije je prikupljanje novčanih sredstava za pomoć teško oboljeloj djeci. Svoje veliko srce, humanost i plemenitost pokazali su i ove godine naši sugrađani, učenici, učitelji, odgajatelji i djeca starije vrtićke skupine koji su se odazvali ovoj humanitarnoj utrci. Došli su svojim velikim i malim koracima podržati ovu akciju te tako pomoći našoj maloj Nori Vlaović da što prije ozdravi. Utrku je otvorila i toplim riječima sve prisutne pozdravila predsjednica Društva „Naša djeca“ učiteljica Verica Lukačević. Natjecanje se odvijalo u 16 kategorija, a natjecatelje je motociklom pratio kontakt policajac Tomislav Maraković.

Nakon utrke uslijedila je dodjela medalja te zajedničko fotografiranje. U ime djevojčice Nore Vlaović, zlatnu medalju primio je njezin ujak Milan Radošić.

Rezultati utrke su sljedeći:

VRTIĆ – DJEČACI: 1. Bruno Gubić, 2. Marko Špehar, 3. Emanuel Prpić

DJEVOJČICE: 1. Vanja Jurčević, 2. Borna Radošić, 3. Bruna Pernar, 3. Anđela Dropuljić

OSNOVNA ŠKOLA

1. RAZREDI – DJEČACI: 1.Fran Hak, 2. Mateo Radošić, 3. Marin Mokrović

DJEVOJČICE: 1. Ela Milak, 2. Dora Orešković, 3. Izidora Glavičić

1. RAZREDI – DJEČACI: 1.Fabijan Knežević, 2.Kristijan Radelić, Rafael Bošnjak

DJEVOJČICE: 1.Nola Babić, 2. Iris Brkanac, Eni Vlaović

1. RAZREDI – DJEČACI: 1. Patrik Baković, 2. Marko Piškulić, 3. Filip Mulac

DJEVOJČICE: 1. Tara Četaj, 2. Mia Lukšić, 3. Mirna Gamajnić

1. RAZREDI – DJEČACI: 1. David Čavlina, 2. Juraj Matijević, 3. Dominik Blažetić

DJEVOJČICE: 1. Franka Tutić – Petrić, 2. Iva Mikić, 3. Sara Vukić

6. RAZREDI -   DJEČACI: 1. Niko Babić, 2. Marsel Perak, 3. Slavko Matošević

DJEVOJČICE: 1. Dunja Golovrški, 2. Petra Olić, 3. Ema Jelančić

7.-8.RAZREDI – DJEČACI: 1. Matija Posavec, 2. Dorijan Ljubičić, 3. David Jelić

DJEVOJČICE: 1. Anja Kovačević, 2. Petra Olić, 3. Nika Straga – Šašić

SREDNJA ŠKOLA

DJEČACI : 1. Damjan Rakić, 2. Bruno Masnica, 3. Goran Ivanišević

DJEVOJKE: 1. Franka Juraković, 2. Lea Oršulić, 3. Petra Oršulić

GRAĐANSTVO

GRAĐANI: 1. Saša Keser, 2. Branko Medunić, 3. Dejan Lekić

GRAĐANKE: 1. Martina Oršulić, 2. Zana Pristaš, 3. Suzana Mihanović

Hvala svim sudionicima ove humanitarne utrke!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Ivana Šokić, učiteljica