Posjetili Udrugu slijepih i slabovidnih osoba
Autor: Ivana Franić Galik, 18. 10. 2018.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svake godine 15.listopada. Glavni cilj obilježavanja ovoga dana je ukazivanje na probleme slijepih i slabovidnih osoba. Tim povodom, u utorak (16.10.) i srijedu (17.10.) učenici 4.b i 3.a razrednog odjela zajedno sa svojim učiteljicama Danielom Ivanović i Ivanom Franić Galik posjetili su Udrugu slijepih i slabovidnih osoba.

S učenicima i učiteljicama išli su i pomoćnici u nastavi Saša Gajdukov i Ivona Bukarica. Srdačno su ih dočekale voditeljice radionica i korisnice programa Udruge slijepih i slabovidnih osoba. Interaktivne radionice održale su predsjednica Udruge slijepih i slabovidnih osoba Manuela Kumić, dobitnica nagrade Ponos Hrvatske za 2013. godinu i Vlatka Peterlik Vasiljević. Učenici su imali priliku vidjeti elektroničko povećalo, prepoznavač odnosno čitač boja, tehniku hoda s bijelim štapom, sportsku igru goalball i još neke druge tehnike i igre koje su voditeljice prezentirale na zanimljiv način. Na taj način upoznale su učenike sa životom slijepih i slabovidnih osoba.

U radionicama su sudjelovale i pružale pomoć u radu ljubazne djevojke Ema Tomašić i Renata Burcar, korisnice programa Udruge slijepih i slabovidnih osoba.

Dragi i srdačni domaćini priredili su veselo i ugodno druženje uz malu zakusku, a nakon toga poklonili su učenicima prekrasne božićne ukrase koje su izradili svojim vrijednim rukama. Kao zahvalu za gostoprimstvo, prezentaciju i radionicu, u ime naše škole i naše učeničke zadruge učenici su poklonili djelatnicima zahvalnicu, jastuk s logom naše škole napunjen lavandom te mirisne vrećice lavande. Zajednička fotografija ostaje kao trajna uspomena na ovaj lijepi dan proveden u Udruzi slijepih i slabovidnih osoba.

Veliko hvala predsjednici udruge Manueli, djelatnicama Vlatki i Ivani te korisnicima programa na gostoprimstvu i ugodnom druženju!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Daniela Ivanović, učiteljica i Ivana Franić Galik, učiteljica