Projekt „Mreža školskih radija“
Autor: Sanela Jurić, 21. 10. 2018.

U utorak 16. listopada u našoj školi održan je 1. radni sastanak novog projekta „Mreža školskih radija“.  Nastavak je to projekta „Školski radio“  koji su  2017. pokrenuli predstavnici UNITAS WebRadija i neprofitnog nakladnika Građanska inicijativa „NG-Buntovnici, u partnerstvu s Elektrotehničkom i ekonomskom školom i OŠ Mato Lovrak. U ovogodišnjem projektnom ciklusu kao partneri se (uz spomenute škole) pridružuju i Gimnazija NG i OŠ Ljudevita Gaja. Cilj je projekta, uz upoznavanje osnova novinarstva i razvijanje medijske kulture, kritičkog mišljenja i komunikacije među učenicima, otvorenje još jedne samostalne redakcije (jedna je prošle godine ustrojena u Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi)  uz nabavku potrebne opreme za emitiranje školskih programa u OŠ Mato Lovrak. Sastanku su prisustvovali voditelji Projekta  Momir Divjak, Ivanka Herceg,  školski knjižničar Vedran Šperanda te nastavnice Natalija Golovrški i Sanela Jurić s 12 učenika 6.- 8. razreda engleske smjene.

Na prvom sastanku voditelji Projekta upoznali su zainteresirane učenike s ciljevima Projekta te im ukazali kako će oni sami, sudjelovanjem na radionicama (koje će se sastojati od teorijskog i praktičnog dijela), stečena znanja prezentirati izradom vlastitih novinarskih članaka, emisija i drugih medijskih sadržaja. Učenici će i ove godine imati mogućnost objavljivati svoje radove uz fotografije, audio zapise, osim na portalu svoje škole,  i na portalu ng.buntovnici.hr u kategoriji „Školski radio-radovi učenika“. Na prvom sastanku učenici su od voditelja dobili zadatak osmisliti logo i naziv školskog radija, a to će učiniti provedbom ankete u kojoj će svi zainteresirani učenici naše škole  moći iznijeti svoje prijedloge i ideje.  Stoga, pozivamo učenike da razmisle i svoje originalne  prijedloge zapišu na papir te ga ubace u posebnu kutiju koja će se nalaziti u školskoj knjižnici. U sljedećoj vijesti o ovom projektu, s radošću ćemo vas izvijestiti kako se zovemo, a pokazat ćemo vam i originalni logo našeg Školskog radija!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Vedran Šperanda, mag.knjižničarstva